Animoca Brands 5,5B Dolara Ulaştı

Animoca Brands Değerlemesi Üç Ayda İki katından Fazla 5,5B Dolara Ulaştı

Non-Fungible Token (NFT) ve metaverse projelerindeki yatırımcı, son finansman turunda neredeyse 360 milyon dolar topladı.

Tarih. 18 Ocak 2022

The Animoca Brands takmı Hong Kong ofisi

The Animoca Brands takmı Hong Kong ofisi

Hong Kong’daki Animoca Brands ekibi. (Animoca)

NFT ve metaverse projelerinde yatırımcı olan Animoca Brands, 5,5 milyar dolarlık değerlemeyle 360 milyon dolar topladı.

  • Finansman turu, Animoca’nın değerinin üç aydan kısa bir sürede iki katına çıkma hedefini geçti. Girişim sermayesi şirketi Ekim ayında 2,2 milyar dolarlık değerlemeyle 65 milyon dolar topladı.
  • Liberty City Ventures, Winklevoss Capital, Soros Fund Management ve 10T Holdings’in katkılarını içeren son bağış toplama turuna liderlik etti.
  • Yaptıkları duyuru da, Animoca fonları satın alma ve yatırımları, ürün geliştirmeyi ve popüler entelektüel mülklerin lisanslarını sağlamlaştırmayı planlıyor.
  • Şirketin portföyünde Oynadıkca Kazan oyun Axie Infinity, NBA Top Shot’ın arkasındaki şirket Olan Dapper Labs ve en büyük NFT ticaret platformu OpenSea dahil olmak üzere 150’den fazla NFT ile ilgili proje bulunmaktadır. Ayrıca metaverse oyunu The Sandbox çoğunluk hissesine sahiptir.
  • Son zamanlarda, Animoca, Solana blockchain’i üzerine inşa edilmiş bir NFT platformu olan Burnt Finance’e 8 milyon dolarlık bir finansman turu düzenledi.

 

animoca brands logo

animoca brands logo

AÇIKLAMA Kripto para birimi, dijital varlıklar ve paranın geleceği hakkında haber ve bilgilerde sitemiz sorumluluk almamaktadır, habercilik standartları için çabalayan ve bilgilendirici editoryal cizgiye  uyan bir Online Pazarlama kuruluşudur.

Tagged with:

Yorum yapın