Binance Kimlik Doğrulama gecikmeler

Binance Kimlik doğrulamadaki geçikmeler artması ile, Türkiye kullanıcıları ilgilendiren konu hakkında uyarı yapma ihtiyacı duyduk ve kimlik doğrulama otomatikleştirilmiş olsada bazı hesapların ( kredi durumu, Ülkesel uyarıları, transfer potansiyeli gibi nedenlerden olabilir), manual onay gerektirmesinden dolayı hesapların onay verilme süresi en azından bir hafta ile iki hafta gibi bir zaman aldığını belirtmek isteriz.

Binance Türkiye bu konuda gerek donanımsal ve sistemsel iyileştirmeler adımları atılmış fakat prosedürlerin izin verdiği süre zarfında ihtiyaçlara cevap vermeye çalışmaktadır.

Sosyal medya hesaplarından anlık bilgi alabilirsiniz.

Twitter Binance Türkiye

Telegram Binance Türkiye ve duyuru adresi

Telegram Kanalımız

KYC  – Kimlik Doğrulama Hakkında

Hesap doğrulaması için gönderdiğiniz tüm bilgi ve belgeler, otomatik veya manuel doğrulama yöntemlerimiz aracılığıyla incelenir. Bilgilerinizi doğrulamak için hangi yöntemin kullanılabileceğine bağlı olarak, hesap doğrulama süreleri değişebilir.

Aşağıdaki tabloda, her doğrulama seviyesi için tahmini işlem süreleri listelenmiştir:

Seviye ** Tahmini işlem zamanı Onay Metodu
Başlangıç 10  dakika Otomatik*
Hızlı 1 Dakika içinde Otomatik
Orta 4-5 dakika Otomatik
Pro – Kişisel Hesap Başvurusu Bir kaç gün El ile Onay süreci
Pro – iş yeri hesabı 5 gün El ile Onay süreci

* Başvurunuzun manuel olarak incelenmesi gerekiyorsa, işlem iki hafta sürebilir.

Yoğun bir yeni müşteri talebi yaşıyan TR Binance Türkiye, doğrulama için işlem süreleri önemli ölçüde yavaşlayabilir. Bir gecikme yaşarsanız, başvurunuzda mutlaka bir sorun olduğu anlamına gelmez.

Kimlik Doğrulama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kimlik Doğrulaması Nedir?

Binance, KYC (Müşterinizi Tanıyın) düzenlemelerine uymak için Kimlik Doğrulama‘yı kullanır. KYC, bir müşterinin söyledikleri kişi olduğunu belirlemenin ve onaylamanın bir yoludur. Sahte hesapların oluşturulmasını ve kullanılmasını önlemeye yardımcı olan çok adımlı bir süreçtir. 

Kimliğimi doğrulamada sorun yaşıyorsam ne olur? 

Bilgilerinizi doldururken, adınızın kimliğinizdeki yasal adınız ile eşleştiğinden ve sağladığınız bilgilerin yazım hatası içermediğinden, Binance kimlik doğrulaması için gönderilen kimlik resmi ve binance notunu ve tarih içeren selfi resminizin mümkün olduğunca net ve arka planın karışık olmadığından emin olun. Girilen bilgiler doğruysa ve hala kimliğiniz onaylanmadıysa bizimle iletişime geçin. 

Neden Kimlik Doğrulaması’na girmem isteniyor?

Düzenlenmiş  bir finansal hizmetler şirketi olarak Binance’in platformumuzdaki kullanıcıları tanıması gerekmektedir. Binance Kullanıcı Koşullarına göre, hizmetimizi kullanmaya devam etmek için tüm müşterilerin kimliklerini doğrulamalarını istiyoruz. 

Binance’e kaydolmak için her zaman Kimlik Doğrulaması‘na ihtiyaç duymassınız, ancak artık tüm müşterilerin gerçek bilgilerini girmelerini istiyoruz. Bu, Binance‘e kaydolan herhangi bir müşterinin yanı sıra geçmişte kimliğini hiç doğrulamayan platformumuzda bulunan herhangi bir müşterinin Binance‘i kullanmaya devam edebilmesi için kimliğini doğrulaması gerektiği anlamına gelir. 

Kimlik Doğrulama’ya nasıl başlarım? 

Doğrulamaya başlamak için Binance hesabınızda oturum açın ve doğrulama sayfamıza gidin. Kimlik doğrulaması için sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Kimlik Doğrulama’nın KYC2 aşamasını tamamlamassam ne olur?

Kimliğinizi doğrulamazsanız hesabınız kısıtlanacak, para yatırma ve çekmede sınırlandırmalar olucakdır.  Binance, kimliğinizi doğrulayabilmenizi sağlamak için elimizden gelen her şekilde size yardımcı olacaktır.

Binance Türkiye kimlik doğrulama seviyeleri

Binance Türkiye kimlik doğrulama seviyeleri

Binance bilgilerimle ne yapar? 

Müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimizi kullanmalarına izin vermek için gerekli bilgileri KYC kanunlarına dayalı olarak kayıt etmekteyiz. Bu, öncelikle kara para aklamayla mücadele yasalarına uymamız veya kimliğinizi doğrulamak ve sizi potansiyel dolandırıcılık faaliyetlerinden korumak gibi yasalar tarafından zorunlu kılınan veri toplamayı içerir. Ayrıca, belirli hizmetleri etkinleştirmek, ürünlerimizi geliştirmek ve yeni gelişmelerden (tercihlerinize bağlı olarak) sizi haberdar etmek için verilerinizi toplayabiliriz. Verilerinizi izniniz olmadan üçüncü taraflara satmıyoruz ve satmayacağız. 

Binance Veri Gizliliği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz

Binance Gizlilik Polikası burdan bulabilirsiniz.

Neden KYC ( Know Your Customer ) – Müsterinizi Tanıyın

KYC Uluslararası kuralları.

  1. TÜM KULLANICILAR, POLITIKADA BELIRTILEN KYC, KARA PARA AKLAMA VE TERÖRLE MÜCADELE FINANSMANI VE YASALLIK ILKELERINE UYACAKTIR:
  2. Kullanıcılar, Kullanıcıların kimliği ve transfer işlemiyle ilgili hesaplarıyla ilgili platformun KYC politikasına (gerçek ad doğrulama gereksinimi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) uyacaktır (spot hesaplar ve itibari para hesapları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bundan böyle topluca ” Hesaplar ” olarak anılacaktır) ve Kullanıcılar platformda kullandıkları Hesapların yasal olarak kayıtlı ve kendileri tarafından kullanılmasını sağlayacaktır.
  3. Platformun kara para aklama ve terörle mücadele finansman alarmlarını tetiklerken, Kullanıcılar platformla doğrulamada aktif olarak işbirliği yapacak ve gerektiğinde herhangi bir risk kontrol kanıtının sağlanmasına yardımcı olacaktır (platformun risk kontrol önlemlerine tabi olarak o zaman etkilidir).
  4. Kullanıcılar kara para aklama ve terörle mücadele finansman alarmlarını tetikledikten sonra bunu yapamazlarsa, platform hesaplarının özelliklerinin tamamını veya bir kısmını devre dışı bırakabilir.
  5. Kullanıcılar, yürürlükteki yasalara uygun olarak işlem için yasal haklara sahip olduklarından emin olmalıdır. Platform, Kullanıcıların işlemlerinin yasallığını garanti etmez. Tüm işlemlerin yasal olarak uyumlu olduğundan emin olmak için, platform kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen işlemlerin yasallığını gözden geçirebilir (ancak zorunlu değildir) ve yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uygun olarak gerekli işlemleri yapabilir.
  6. Aksi takdirde her iki taraf da Binance destek sistemi aracılığıyla işlemden önce açıkça kararlaştırılmadıkça, alıcı gönderen ödeme hesabı tarafından alınan tüm ücretlerden sorumlu olmalı ve sahibi, alıcı ödeme hesabı tarafından alınan tüm ücretlerden sorumlu olmalıdır. Örneğin, sipariş tutarı 100.000 TRY ise, ödeme hizmeti sağlayıcısı alıcıdan 100 TRY ücret alma eğilimindedir. O zaman alıcı aslında 100.000 TRY yerine 10.100 TRY ödemelidir. Bununla birlikte, bu durumda satıcı, ödeme hizmeti sağlayıcısı tarafından alınan ekstra bir % X ücretiyle de karşılaşabilir, daha sonra alıcı kendi işlem ücretini ödemelidir. 

Binance Türkiye müşterisi olmak için destek servisimizden veya canlı destek den bilgi alabilirsiniz.