Binanceden 2022’yi Başarılı Geçirmenizi Sağlıycak 15 Yeni Yıl Tavsiyesi

Binanceden 2022’yi Başarılı Geçirmenizi Sağlıycak 15 Yeni Yıl Tavsiyesi

Tarih: 31-12-2021

Binance 2022 Yeni Yılı Yatırım Tavsiyeleri

Binance 2022 Yeni Yılı Yatırım Tavsiyeleri

Yılbaşı gecesi ve sonunda yeni bir yıla girme zamanı geldi. Eski yılın durgunluk ve verimsiz alışkanlıklardan kurtulun – 2022’ye Binance ile şimdiye kadarki en iyi yılınızı yaşamak için bir yeni bir planla başlayın. Daha mutlu ve sağlıklı bir yeni yıl için 2022 Yeni Yıl kararları almanıza yardımcı olalım.

Hak ettiğin dinlenmeyi dene.

Neredeyse yeni yılın başlangıcı ve yapmanız gereken ilk şey, yıla ve bu hedef listesine doğru adımla başlamak için enerjinizi yenilemektir. Tam sekiz saat uyumayalı ne kadar oldu? Bütün gece çalıştıktan sonra yorgun ama kazanmış bilinçaltı durumunu kastetmedik. Vücudunuzun ve zihninizin şarj olmasına izin vermek için bol miktarda dinlenme gereklidir – stresi azaltmak, kişinin ruh halini iyileştirmek, uyanıklık sırasında daha iyi konsantre olmak ve daha iyi cilt, iyi bir gece uykusuna atfedilen faydalardan sadece bazılarıdır. Bu yüzden önerilen dinlenme saatlerini alamıyorsanız, bunu hemen yapmaya başlamalısınız. ya da belki de son 2021 Yılbaşı eğlencesinden hemen sonra tabiki başlıyabilirsin.

Her güne bir planla başlayın

Pandemi nedeniyle dünya yavaşladığında bile 2021’in nasıl geçtiğini hiç merak ettiniz mi? Olup biten onlarla birlikte üretken olmaya odaklanmak zor olabilir. Bu yıl gününüzün sizden kayıp gitmesine engel olacak bir planla uyanın. Hızlı mini görevlerden mega kilometre taşlarına, 2022’nin sonuna kadar çok daha fazla birikecek bir veya iki günlük görevi tamamlamak için çabalayın. Günlük hedeflerinizin bir parçası olarak rahatlama, egzersiz ve daha iyi beslenme alışkanlıklarını dahil etmeyi unutmayın, çünkü bunlar daha mutlu ve sağlıklı bir size katkıda bulunur.

Para biriktirmeyi eğlenceli hale getirin

Muhtemelen bunu geçmiş yeni yıl kararlarımızda denedik – pratiğe dökmeye çalıştık. Kabul edelim ki çoğumuz için para biriktirmek sıkıcı ve on iki uzun ay boyunca bağlı kalmak zor. Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak yerine, paradan tasarruf etmeyi eğlenceli hale getirmeye yardımcı olabilecek bazı yaratıcı para tasarrufu zorluklarını deneyin. Tüm Türk Lirası banknotlarını bir ay boyunca saklayın, tüm bozuk paranızı bir kumbaraya atın veya bir ay boyunca dışarıda yemek yememek için kendinize meydan okuyun. Bu zorlukları denemeye başladığınızda paranızın ne kadar büyüyebileceğine şaşıracaksınız.

Yeni bir beceri öğrenin

Eğer yeni bir beceri kazanmak için mükemmel bir zaman olsaydı, muhtemelen yılın başında olurdu. Diğer herkes de 2022 hedeflerine ulaşmak için vites yükseltirken, motive hissetmek ve öğrenmeye başlamak daha kolaydır. Ama neden orada durasanızki, Yıl boyunca sizi sürekli olarak hırslarınıza doğru çalışmaya yönlendirmek için kendinizi yüksek motivasyonlu insanlarla çevreleyin.Fotoğrafçılığı, evcil hayvan bakımı, mutfak sanatları, PhotoShop, kripto yatırım… alabileceğiniz yeni becerilerin listesi sonsuzdur.

Konfor alanınızdan çıkın

Hiç gitmediğin bir yere git. Her hafta yeni bir yemek deneyim. Düşündüğün kariyer değişikliğine giriş. İş fikrinizi yeni yerlere götürmek için finansman başvurusunda bulunın. Konfor alanınızdan çıkmak için ne yaparsanız yapın, sizin için rahatsız edici şeyler deneme deneyimi, güveninizi oluşturmanıza ve muhtemelen mevcut dünya görüşünüzü değiştirmenize yardımcı olacaktır. Sadece bir şey denediğinizde ve ilk seferinde işe yaramadığında, moralinizi bozabilecek, onu mahvedebilecek destekleyici bir grup insan olduğundan emin olun. Ve unutmayın, rahatsızlık büyüme için bir katalizördür !

Bir veya birkaç amaca yönelik birikim hesabı açma

Para biriktirmek, başlatmak ve sürdürmek zor olabilecek iyi bir alışkanlıktır. Yol boyunca, eğlenceli ihtiyaçlar tarafından dikkatimizi dağıtabilir, daha acil ihtiyaçlar lehine tasarrufları önceliğinizi karıştırabilir veya tasarruf amaçlarını tamamen kaybedebilirsiniz. Birikimlerinizi artırmanın bir püf noktası da Okul Fonu, Tatil Fonu, Alışveriş Fonu gibi farklı finansal hedeflerle birden fazla tasarruf hesabı açmaktır. Sadece finansal hedeflerinizin daha fazla farkında olmakla kalmayacak, aynı zamanda gelirinizi aldığınızda finansal karar vermenizi basitleştirmenizi teşvik edecektir. Yılbaşı motivasyonunuzdan yararlanın ve yıl boyunca kumbaralarınızı düzenleyebilmeniz için özel tasarruf hesapları açın. Ücretin altında bir düşüş talep edebilecek geleneksel hesaplar yerine, varlık büyümenizi en üst düzeye çıkarmak için sıfır bakım ücreti, cazip yıllık yüzde faizi (APY), minimum depozito gereksinimi olmayan ve Binance Savings gibi esnek bir para çekme oranına sahip birikim hesaplarını kullanmayı deneyin.

İhtiyacınız olmayan şeyleri satın almayı bırakın

Kendinize iyi bir satın alma yaptığınızda kolayca baştan çıkarılmış buluyor musunuz? Evinizde hiç açılmamış eşyalar var mı? Bir yazıdan sonra para harcamak için bir dürtün var mı hala? Her maaş gününde sık sık alışveriş dürtüsüyle veya savurganlıkla bir şeyler satın alıyorsanız, gerçekten ihtiyacınız olmayan şeyleri satın alma alışkanlığını besliyor olabilirsiniz. Bu yıl, alışveriş tetikleyici lerinizi çözmeyi ve bilinçli olarak kaçınmayı bir misyon haline getirin. Harcama alışkanlıklarınızı kontrol etmek için alışveriş merkezindeyken posta listelerine aboneliğinizi iptal edin, alışveriş uygulamalarını silin ve alışveriş listelerinize sadık kalın.

Yeni bir dil öğrenin

Başlamak için çok geç değil! Yeni bir dil öğrenmek sadece hafızanızı geliştirmek, çoklu görev yeteneğinizi geliştirmek ve seyahat etmeyi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda nerede olursanız olun yeni bir kültüre erişmenizi sağlar. Dil biliminizi çeşitlendirerek dünya görüşünüzü genişletecek, yeni yemek ve müzikle şımartacak ve çeşitli geçmişlere sahip insanlarla daha iyi bağlantı kuracaksınız.

Küçük şeyleri zorlama.

Wanda Maximoff değilsen, gerçeği değiştirmenin bir yolu yok. Hayatın sürekli sanal ve akış durumuyla, kontrol edebildiğimiz küçük şeylerin bizi kontrol etmesine izin vermemeyi sağlamak önemlidir. Sakince düşünün,tespit edin ve kabullenmeyi geliştirin ve sadece kontrol etmenin, kontrol etmenin neleri strese sokabileceğinizi anlamaya çalışın. Efsanevi çizgi roman sanatçısı Charlie Chaplin‘den alıntı yapmak için, “Hayat yakından bakıldığında bir trajedidir, ama uzun çekimde bir komedidir.” Meşhur şeyler fana çarptığında, daha büyük resmi görmek için uzaklaşın ve yaptığınız dağın aslında bir köstebek yuvası olduğunu görebilirsiniz.

Tanıtıcı,Influencer olun

Dünyanın geri kalanının da bunu takdir edebilmesini istediğiniz kadar sevdiğiniz bir felsefeniz veya markanız var mı? İlginiz ne olursa olsun, bu yıl tutkunuzu başkalarıyla paylaşmak için zaman ayırın. Okul zorbalığı için ayağa kalkın, başkalarına yol güvenliğini hatırlatın, evcil hayvan barınağında gönüllü olun, en sevdiğiniz hayır kurumu hakkında haber yayın veya hayatınızı olumlu yönde etkileyen markaları tanıtın. İlgi alanlarınız hakkında aktif ve açık olarak, benzer fikirli, destekleyici arkadaşlardan oluşan bir ağ kurabilir, anlamlı bir değişiklik yapabilir ve hatta belki de en sevdiğiniz marka için resmi bir büyükelçi olabilirsiniz.

Akıllı yollardan üretkenliği en üst düzeye çıkarın

Yapmanız gereken çok şey varsa, kendinize daha fazla zaman ayırmak için yaşam tarzınıza göre uyarlanmış üretken uygulamaları ve özellikleri kullanmayı deneyin. Kitap okumak yerine, seyahat ederken bir podcast serisi dinleyebilirsiniz. Veya ekranınıza bakar bakmaz bilgilere erişmek için ana sayfanıza kısayollar ve widget’lar ekleyebilirsiniz. Ayrıca sıradan görevleri otomatikleştiren özellikleri keşfedebilir, böylece sizin için önemli olan şeyin peşinden koşmak için zamanınızı boşaltabilirsiniz.

Topluma geri verin

Hayırseverlik eylemi, kişinin zenginliklerini takdir etmesine ve olumlu bir fark yaratmanın sevincini hissetmesine izin vererek daha fazla içeriğe ve anlamlı bir yaşama yol açmasını sağlar. Topluma geri vermeye başlamak için hayırsever olmana gerek yok. Yerel çiftçileri ve tüccarları destekleyin, kıyı temizliğine katılın, daha çevre dostu seçimler yapın, kan bağışı kampanyasına katılın, eşitsizlik ve yoksullukla mücadeleye yardımcı olmak için tercihen şeffaf olan bir hayır kurumuna bağışta bulunun – her iyilik önemlidir.

Doğallık eylemleri ile yılınızı biber

Hikayeyi bilmeden film izleyin. Bilinmeyen NFT şekerlemelerden bir kutu al. Daha az seyahat edilen yola, kelimenin tam anlamıyla. Spontane olmak, hoş bir sürprize şaşırmanıza, kendinizi daha iyi tanımanıza ve bir pick-me-up için rutininizi renklendirmenize izin verir. Bir dahaki sefere kendini düşüşte hissedersen, yeni bir şey dene.

Benim zamanımda koruyucu ol

Genellikle, başkalarıyla çalıştığımızda veya etkileşimde yaptığımızda, kendimizle kaliteli zaman geçiriyoruz. Zamanınızı kendiniz için korumak için bazı kişisel korkuluklar oluşturun. Bir sosyal medya temizliğine gidin, telefonunuzu sessize alın, toplantı yapmama gününü uygulayın, kaliteli zamanınıza müdahale etmeden para kazanın, kullanabildiğiniz de dış kaynak ve davetleri ve istekleri reddetme konusunda rahat olmayı öğrenin.

Kararlarınızı yazın

Hedefleri not etme eylemi, hedeflere ulaşma konusunda daha kararlı olmamıza yardımcı olur. Hedeflerinizi buzdolabınıza yapıştırın, notlar uygulamanızda saklayın veya sürekli bir hatırlatma için günlük bir günlükle ilerlemenizi izleyin. 2022 hedefleri listenize atıfta bulunarak ve ne zaman kendinizi tertemiz hissettiğinizde ilerlemek, ölmeye başladığında motivasyonunuzu yeniden ateşlemenize yardımcı olabilir.

2021’in Son Mesajı

Yeni yıla olumlu bir notla başlamak için ne için çalışmak istediğinizi anlamak önemlidir. 2022’de kendini geliştirme ve daha büyük başarılar için çalışırken bize katılın. Ve unutmayın, yıl sonuna kadar tüm hedeflerinize ulaşmazsanız kendinizi baskı altında hissetmeyin. Şimdiye kadar başardığımız her şeye ve henüz gelecek olan şeylere adımdır.

Binance ailesi olarak herkese mutlu yıllar diliyoruz!

Tagged with:

Yorum yapın