Bitcoin Yaş Grubuna göre anlamı

Bitcoin bakış açısı 4 Farklı Yaş Grubuna nasıl görüyor ?

Bitcoin Yaş Grubuna göre anlamı nedir…

Tarih: 2020-07-20

Bitcoin dört farklı yaş grubuna göre anlamı

Bitcoin dört farklı yaş grubuna göre anlamı

Bitcoin‘in ne olduğunu en başta açıklamanız gerekti. Bitcoin Fiyatıyla ilgilenen meraklı arkadaşlar, iş arkadaşları ve aile üyeleri daha fazla öğrenmek istiyor ve bunu dört farklı yaş grubuna açıklamanıza fikir vermesi için yazımızı okuyabilirsiniz.

İlk Bitcoin’inizine zaman satın aldınız, Binance’e kaydoldunuz veya kripto cüzdanını ilk kez kullandınız? Çok eskiymiş gibi gelebilir, ancak Bitcoin sadece on yıldır burada. Önümüzdeki on yıl içinde nerede olacak? Herkesin Bitcoin ve kripto para birimlerine olan ilgisi her geçen yıl artıyor. Ana akım medya etkisi, konferanslar ve hatta kripto ve blockchain’in devlet tarafından uygulanmasıyla, gerçekten hızlı Bitcoin trendine girdik.

Glassnode’un araştırması dünyada sadece 23 milyon bitcoin kullanıcısı olduğunu bildiriyor. Çok mu görünüyor? Bu Nijerya nüfusundan biraz daha az.

Gelecekteki büyümenin bu görünümüyle, siz ve yakınlarınız Bitcoin’in nasıl çalıştığını hızını göremiycez. Ve genellikle tartışmayı başlatan bitcoin fiyatı olsa da, önce temel ilkelerini ve temellerini anlamak gerekir. Aksi takdirde, engebeli bir yolculuk gibi yanlış yatırım yapabilirsiniz.

Çocuklar için bitcoin’in en basit ve anlaşılır açıklamasıyla başlayacağız, sonra gençler ve yetişkin profesyonellerle devam edeceğiz, sonra yaşlıların bakış açısına göre bitcoin anlatmaya çalışacağız.

Çocuklar için Bitcoin

Eğer onlara doğru bir şekilde ulaştırdıysak, bir çocuğun beyni artan miktarda bilgiyi emebilir. Kelime dağarcıkları sınırlıdır, bu nedenle teknik jargon ve yabancı terimlere karşı dikkatli olmalısınız. Basitleştirilmiş örnekler, mesajınızı iletmenin harika bir yoludur.

Bir çocukla fikir iletişim kurmanın en iyi yolu aktif oyundur. Çocuklar oynamayı sever ve varlıkların bir işleminde bitcoin açıklamak bu yöntemin mükemmel bir örneğidir.

Bitcoin dijital paradır. Bir bilgisayarda saklanır, böylece normal bir bozuk para gibi tutamazsınız. Yeni bir oyuncak, yiyecek veya kıyafet istiyorsanız, parayla satın almanız gerekir. Banknotları veya madeni paraları kullanabilirsiniz, ancak bitcoin de kullanabilirsiniz. Telefonunuzdaki bir uygulamayla ödeme yaparsınız.”

Gençler için Bitcoin

Gençler teknolojilere en çok alışmış bir nesildir. Birçok genç en azından bitcoin’i duydu ve hatta birçoğuna sahip. Ancak birkaç satoshi satın almak için Satoshi’nin bitcoin teknik incelemesine okumanıza gerek yok.

Gençler değer depolama kavramını anlarlar, bu yüzden sadece eşler arası işlemlerin ötesine geçmektedir.

“Bitcoin, blockchain adı verilen dijital bir defterde internet üzerinden çalışan dijital para birimidir. Bitcoin’i kontrol eden veya veren bir işletme, hükümet veya kuruluş yoktur ve madenci adı verilen milyonlarca özel bilgisayarda çalışır. Madenciler tüm bitcoin işlemlerini doğrular ve kaydeder, algoritmaları işler ve ücret aldıkları blockchain’e yeni bloklar eklerler. İnternet bağlantısı ve gerekli donanımı olan herkes madenci olabilir ve bilgi işlem gücünü yeni bitcoin madenciliğine katkıda bulunabilir.”

“Bitcoin, tüm bunları telefonunuz veya bilgisayarınız aracılığıyla, banka veya ofis olmadan mal satın almanıza, para aktarmanıza veya bir değer veya yatırım deposu olarak kullanmanıza izin verir. Bitcoin’in sınırlı bir arzı vardır, bu da asla 21 milyondan fazla bitcoin olmayacağı anlamına gelir. Bitcoin’i satoshi adı verilen daha küçük birimlere bölebilirsiniz, böylece bir bitcoin satın almanıza gerek yoktur. Bitcoin kazanmak için de çalışabilirsiniz.”

Yetişkin Profesyoneller için Bitcoin

Yetişkinlerle, mevcut finansal ve parasal sistemin sınırlamaları ve kusurları ile deneyimlerinden adil pay aldıklarını varsayabiliriz. Teknoloji meraklısıdırlar ve dijital parayı anlarlar ve kullanırlar.

“Bitcoin, blockchain adı verilen dağıtılmış bir küresel defter üzerinde çalışan merkezi olmayan bir eşler arası ağdır. Blockchain, işlem ve algoritma işleme ve blockchain bakımına bilgi işlem gücüne katkıda bulunan bireyler ve işletmeler olan madenciler tarafından işletilir ve sürdürülmektedir. Şimdiye kadar yapılan her bitcoin işlemi madenciler tarafından blockchain’e kaydedilir ve asla değiştirilemez. Bitcoin’in düzenleyici veya yayın yetkisi yoktur ve sansüre dayanıklıdır.

21 milyonluk sınırlı arz bitcoin kıtlığını artırıyor ve veren protokolü onu en az enflasyonist varlık haline getiriyor. Bitcoin varlık işlemleri, e-ticaret, değer deposu veya yatırım için mükemmeldir. Bitcoin, fonlarınızı korumanıza ve yönetmenize olanak tanıyan bir uygulama, yazılım veya donanım cihazı olan bir bitcoin cüzdanında saklanır.”

Yaşlılar için Bitcoin

Eski nesillerin bilgilerini küçümseme eğilimindeyiz. En son teknoloji araçlarını aktif olarak kullanmasalar da, genellikle yeni dünya hakkında temel bir anlayışa sahiptirler.

Günlük yaşamlarında tecrübelerle ve deneyimledikleri örnekleri kullanarak mesajınızı iletmeyi hedeflemelisiniz.

“Bitcoin, tıpkı banka veya kredi kartlarındaki para gibi elektronik formda kayıt olarak saklanan dijital nakittir. Onları fiziksel olarak tutamazsınız, ancak bunları mal ve hizmetler için ödeme yapmak, küresel olarak para aktarmak veya onlara yatırım yapmak için kullanabilirsiniz. Tüm bunlar, madenciler adı verilen bireyler ve işletmeler tarafından işletilen blockchain adı verilen sanal bir ağda gerçekleşir.

Madencilerin birden fazla işlevi vardır. Ana hizmetleri, her bitcoin işlemini muhasebeciler gibi dijital bir kayıt kitabına kalıcı olarak kaydetmektir. Bu etkinlik için diğer bitcoin kullanıcıları tarafından işlem ücreti şeklinde ödüllendirilirler. Mevcut para birimimizi ihraç eden ve yöneten bankaları daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli bir çözümle değiştiriyorlar.”

Arkadaşlarınızla ve ailenizle Bitcoin’i tartışırken bunları yazmanıza ve kelimesi kelimesine takip etmenize gerek yoktur. Kendi kelimelerinizi kullanın veya oradaki harika bitcoin kitaplarından ve kaynaklarından bazılarından ilham alabilirsiniz.

Binance Kripto Para Borsasına üye ol

Binance Kripto Para Borsasına üye ol

Bitcoin’i ve gelecekteki dünyaya nasıl fayda sağlayabileceğini tamamen anlamak için birkaç şeyde daha arka plana ihtiyacınız olacak. Temel olarak ekonomi, itibari para birimleri, merkez bankacılığı ve merkezileşme ilkeleri. Bilgiye açsanız veya arkadaşlarınızla paylaşmak için harika kaynaklara ihtiyacınız varsa, Binance Akademisi  ziyaret edebileceğiniz yerdir.

Tagged with:

Yorum yapın