Coinbase, BtcTürk’ü Satın Almak İçin Görüşüyor

Coinbase, BtcTurk’ü Yaklaşık 3,2 Milyar Dolara Satın Almak İçin Görüşüyor.

Coinbase ile BTCTürk birleşiyor

Coinbase, BtcTurk'ü Satın Almak İçin Görüşüyor.

Coinbase, BtcTurk’ü Satın Almak İçin Görüşüyor.

Tarih: 21 Nisan 2022

Kripto borsası Coinbase (COIN), Türkiye’nin BtcTürk şirketini satın almak için görüşmelerde bulunuyor, Bloomberg Perşembe günü MergerMarket’in ödeme duvarlı bir makalesine atıfta bulundu.

  • Bloomberg’e göre, birleşme pazarının beş kaynağı, anlaşmanın yaklaşık 3,2 milyar dolar değerinde olabileceğini söyledi. Bir dönem çizelgesi imzalandı ve şirket için durum tespiti yapıyor.
  • Anlaşmaların en azından bir kısmı hisse takası olabilir, kaynaklardan biri MergerMarket’e verdiği demeçte.
  • Binance, OKX ve Bybit gibi diğer kripto borsaları, yerel para biriminin düşüşü nedeniyle kriptonun popüler bir yatırım olduğu Türkiye’de işlemlere başladı.
  • Geçen ay, Brezilya’nın Estadão gazetesi, Coinbase’in ülkenin en büyük kripto borsası olan Mercado Bitcoin’in sahibi 2TM’yi satın almak için görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Kaynak gösterilmeyen rapora göre, Coinbase ile 2TM arasında geçen yıldan beri görüşmeler sürüyordu ve Nisan ayı sonlarında bir anlaşma ilan edilebilecek. Kasım ayında yapılan bir finansman turundan sonra, 2TM 2,1 milyar dolar değerindeydi.
  • 2013 yılında kurulan BtcTürk, Türkiye’nin en eski kripto borsalarından biridir ve Türkiye’nin en iyi gazetelerinden biri olan Cumhuriyet’e göre 4,5 milyon profesyonel kullanıcıya sahiptir. CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte 200 milyon dolarlık işlem hacmi kaydederken, en büyük yerel rakibi Paribu için 179 milyon dolar oldu.
  • Coinbase ve BtcTurk, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

GÜNCELLEME 21 Nisan 2022

Binance Üye olmadıysanız Tam Zamanı. Sadece Kayıt olarak BTC kazanma şansı elde edin.

Binance Üye olmadıysanız Tam Zamanı. Sadece Kayıt olarak BTC kazanma şansı elde edin.

Binance Üye olmadıysanız Tam Zamanı. Sadece Kayıt olarak BTC kazanma şansı elde edin.

UYARI.

Kripto para birimi, dijital varlıklar ve paranın geleceği hakkında haber ve bilgilerde lider olan Binance Turkiye, en yüksek gazetecilik standartları için çaba gösteren ve sıkı bir dizi editoryal politikaya uyan bir medya kuruluşudur. Yatırım araştırmalarınızı kendi riskiniz doğrultusunda karar vermelisiniz.

Tagged with:

Yorum yapın