Fiat rezerv destekli BUSD stablecoin ‘lerin önemi

Fiat rezerv destekli stablecoin ‘lerin önemi

Tarih: 11 Mayıs 2022

Bağımsız olarak denetlenen fiat rezervleri ve lisanslama, BUSD’nin son stablecoin volatilitesi sbinance usd busdırasında seviyesini korumasına nasıl sağladı ?

 

  • BUSD piyasadaki en güvenilir stablecoin’lerden biri olmaya devam ediyor çünkü arkasında disiplinli bir düzenlenme, rezervlerle destekleniyor ve düzenli olarak denetleniyor.
  • Algoritmik stablecoin’ler de dahil olmak üzere alternatifler, son zamanlarda koruma önlemlerinin eksikliğinden zarar gördüler.
  • BUSD, sağlam rezervler, düzenli Withum denetimleri ve NYDFS yeşil liste durumu ile seviyesini korumaya devam ediyor.

Stablecoin’e duyulan güven tam olarak nereden geliyor? Şimdiye kadar, BUSD’nin güvenilir itibarının en önemli bileşeni mevzuata uygunluğudur. Katı kurallara bağlı kalarak ve kullanıcı topluluğuna karşı şeffaf kalarak, BUSD son zamanlardaki de-pegging olayları iklimi boyunca kullanıcı beklentilerini karşılamaya devam ediyor. Algoritmik stablecoin’lerin aksine, BUSD rezervleri doğrulayan, kfaeoruyan ve güvence altına alan, ABD doları dengesinde etkili bir şekilde koruyan şeffaf bir ürün sunar. Bu piyasada bulunan tüm stablecoin’ler için geçerli değildir.

Tether’in 2014 yılında kurulmasından bu yana, stablecoin’ler kripto yatırımcıları için oldukça önemli kripto paralara geçişte değer olmuştur. Değişken piyasalarda istikrarlı bir varlığın güvenli limanı olduğunu bilmek rahatlatıcıdır ve bu da stablecoinleri oldukça popüler hale getirir. Bununla birlikte, tüm bu noktalar bir anahtar faktöre dayanır: kararlı bir seviyenin korunması.

Bir ABD dolarına, avroya veya diğer kripto varlıklarına hangi sabit değerli stablecoin seçtiğiniz ve kripto paranızı nasıl sabitlediğiniz kişiye göre değişir. Zamanla, bazı yatırım yöntemlerin diğerlerinden daha popüler olduğunu gözlemlemişinizdir. Bazıları daha yüksek kazanç göstermiştir. Geleceğe baktığımızda, son zamanlardaki de-pegging olaylarını göz önünde bulundurarak, bir şey açık görünüyor: bu alandaki düzenlemenin önemi, stablecoin istikrarını korumada artmaya devam edecek.

binance usd busd stablecoin

binance usd busd stablecoin

BUSD gibi bir stablecoin’in başarılı olması nasıl sağlanıyor ?

Yatırımcılara gönül rahatlığı sağlamak için, başarılı bir stablecoin en az üç temel alanı kapsamalıdır: düzenleme, denetimler ve sağlam rezervler.

  1. Güvenli teminat formları sağlayan rezervler

Bir değerin korunması, değişken zamanlarda bile bir fiyatı sabit tutmak için piyasa güçlerine dayanır. Fiat destekli bir stablecoin her zaman değerlerini kaybetme olasılığı düşük olan güvenli varlıklarla desteklenmelidir.

Tüm olası rezerv varlıklar arasında, sabitlenmiş fiat para birimi iyi bir seçenektir. Bu nedenle BUSAD, rezervlerinin% 96’sını Nakit ve Nakit Eşdeğerlerinde tutmuştur ve rezervlerin diğer% 4’ü ABD Hazine Bonolarında tutulmaktadır. Bu, özellikle ABD Hazine Bonolarında dünyanın en güvenilir faiz taşıyan menkul kıymetlerinden biriyle eşleştirildiğinde, USD ayağı için endüstri lideri bir güvenilirlik sağlar. Token/Jetonun tamamen teminat altına alındığından emin olmanın yanı sıra Paxos, BUSD belirteçlerinin oluşturulması ve yakılması için şeffaf bir süreç de sağlanır. Paxos ayrıca, yasa dışı faaliyetler nedeniyle gerekirse hesapları dondurma ve para yakma hakkına da sahiptir. Bu ilkelerin tümü, stablecoin için geçerli olan Güven Şartı ve New York bankacılık yasalarına uygundur.

  1. Mevcut rezervlerin şeffaf bir denetim süreci

Binance, fiat sabitlenmiş bir stablecoin’in ancak onu destekleyen rezervler kadar iyi olabileceğine inanıyor. Bu teminat, güvenilir bir denetleyici tarafından düzenli olarak onaylanmalıdır. Bu şekilde, kullanıcılar BUSD’yi destekleyen teminata erişebileceklerini bilirler.

Tipik olarak bu onaylar, BUSD ve Withum’dan gelen raporlarında olduğu gibi aylık olarak yayınlanır.

  1. Lisans kazanmak ve sürdürmek ve düzenlenmek için düzenleyicilerle birlikte çalışmaktır.

Bunun tek bir yolu vardır. Düzenlenmiş bir stablecoin daha güvenilir bir stablecoin’dir. Yatırımcılar içinde yatırım yapılan varlığı değerlendiren ve denetleyici düzenleyici bir kurumun korumasına sahiptir.  Stablecoin’in geleceği şüphesiz bu alandaki düzenleyici kurumlarla işbirliğine açıkdır.

BUSD, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı (NYDFS) tarafından düzenlenen Binance’in ortağı Paxos tarafından sunulur.  Stablecoin’in kendisi bu alanda önde gelen bir düzenleyici olan NYDFS tarafından denetlenir ve düzenlenir. Kullanıcılar için koruma ve güvenlik sağlayan yasal uyumluluğu da talep edebilen nadir bir stablecoin grubuna BUSD üyeliği sağlar.

Buna ek olarak, BUSD ayrıca NYDFS tarafından yeşil listeye alınmıştır ve bu da stablecoinlerin hepsi, NYDFS’nin sanal para birimi lisans sahiplerinden herhangi biri tarafından velayet ve ticaret için önceden onaylanmıştır.

Düzenleme, denetim ve rezervlerin kombinasyonu neden bu kadar önemlidir?

Kısacası, düzenleyici gözetim, düzenli denetimler ve sağlam rezervler, meydana gelen de-pegging olaylarını durdurmak için birlikte çalışır. Bir stablecoin’in de-peg’ini açmasına izin veren faktörlerin ortaya çıkması inanılmaz derecede zorlaşıyor.

Çoğu zaman, bir stablecoin, iddia ettiği rezervlere sahip olmadığı, riskli teminat tuttuğu veya yanlış yönetildiği için kilidini çözecektir. Üç temel taşımız, ekosistemdeki en önemli insanları, yani kullanıcılarımızı nihayetinde korumak için bu faktörlere karşı iyi bir güvenlik sağlar.

Stablecoin yatırımlarınızla kripto alım satımı rahatça adım atabilirsiniz.

BUSD de dahil olmak üzere tüm stablecoin’ler, kripto ekosisteminin önemli bir parçasıdır ve yatırımcıların onları güvenle elinde tutmasına ihtiyacı var. Bu nedenle, sahip olduğunuz herhangi bir stablecoin’in üç temel kriterimizi karşıladığından emin olmalısınız.

Tagged with:

Yorum yapın