Google Alphabet blockzincirini inceliyor.

Google Alphabet blockchain inceliyor.

Google Alphabet blockchain

Google Alphabet blokzinciri

Alphabet’in CEO’su şirketin “blockchain’i incelediklerini” açıkladı.

Google’ın ana şirketi Alphabet, CEO’su Sundar Pichainin Salı günü yaptığı konferans görüşmesinde blockchain teknolojisini araştırdığını söyledi.

Analistin şirketin dördüncü çeyrek kazanç çağrısıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Pichai, şunları söyledi: “Web3’te kesinlikle blockchain’e ve geniş uygulamalarla böylesine ilginç ve güçlü bir teknolojiye bakıyoruz, herhangi bir uygulamadan çok daha geniş kullanımı mümkün”

Pichai, teknolojiyle ilgili bir soruya verdiği yanıtta, “Yenilik her olduğunda, bunu heyecan verici buluyorum.” dedi. “Bizde elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz.”

Mint’in haberine göre Pichai, şirketin bulut bölümünün “dijital varlıklar” üzerinde çalışan şirketlerle daha fazla sözleşme kazanmak için yaptığı yakın tarihli bir duyuruya da işaret etti.

Google (ana şirketi Alphabet olan) kısa süre önce ödemeler bölümünün başına eski bir PayPal yöneticisini işe aldı. Google’ın da sahibi olduğu video paylaşım platformu YouTube’un CEO’su, video içerik üreticileri için mantarlaşamayan belirteçlerin (NFT’ ler) etrafına özellik eklemeyi aktif olarak araştırdığını söyledi

 

Haber, teknoloji devleri arasında blockchain ile ilgili alanlara daha geniş bir baskının ortasında geliyor. Meta’nın kullanıcılar için bir NFT pazarı oluşturmak için çalıştığı bildirilirken , Twitter kullanıcıların profil resimleri için kullanılan NFT’leri resmi olarak doğrulamalarını sağlayan bir özellik sundu.

Tagged with:

Yorum yapın