Binance İkili Birikim

Kendinizi piyasa volatilitesi korurken durgun bir piyasada bir yandan da getiri elde etmek için ne yapabilirsiniz? Binance Birikimler, pasif getiri elde etmek için birçok kullanışlı yol sunar ama bunlar sizi fiyat riskine maruz bırakabilir. Getiri elde etmek için daha oynak kripto paraları kullanmak ilgi çekicidir, fakat bunlar piyasa koşullarıyla doğrudan bağlantılıdır. BUSD ve USDT gibi sabit coinleri de sabit kazança katabilirsiniz ama Binance İkili Birikim bu kavramı bir üst seviyeye taşır. Binance İkili Birikim ile piyasanın yönünden bağımsız olarak getiri elde etme fırsatı yakalarsınız. Bu Kazança nasıl katılabileceğinizi inceleyelim.

Binance ile Kripto Para Kazan

Binance ileİkili Yatırım Kazan

Binance Dual Investment

Kripto piyasası aşırı volatilite ve korkutucu % 30 düşüşler bir günden diğerine gerçekleşebilir. Portföyünüz, her gün hem çok fazla kırmızı hem de çok fazla yeşil görmenizle piyasanın dalgalarında azalabilir ve dolanabilir.

Bu nedenle Binance , Dual Investment ürününü geliştirerek yatırımcıların piyasa ne şekilde giderse yapsın kazanmalarını mümkün hale getirdi. Üzerinde, sabit bir fiyatı hedge edebilir ve iki kripto varlığın göreli fiyat hareketinden kar edebilirsiniz.

Binance’i Şimdi Ziyaret Edin

Binance Kripto Para Stake et Kazan

Binance Kripto Para Stake et Kazan

Binance Dual Investment nedir?

Binance Dual Investment’da kripto para yatırabilir ve iki varlığa göre yüksek kazanabilirsiniz. Kripto alım satımı yapanlar hem piyasa yukarı ve aşağı gittiğine, kripto tutmalarını taahhüt ettiklerine ve bir kilitlendiklerine yatırım garantisi yaparlar. Bunu yaparak, piyasanın ne şekilde hareket ettiğine bakılmaksızın, yatırımcılar rahat bir gelir elde eder.

Yatırımcıların kazancı piyasanın ne yöne gittiğine bağlıdır.

İlk örnek, Temel varlığın fiyatı ihtar fiyatından daha fazla artarsa, yatırımınız alternatif para birimine (BUSD) dönüştürülür. Orandan alınan varlığın fiyatı ihtar fiyatını aşmazsa, yatırılan kripto para biriminizden verim almaya devam edersiniz.

Diğer tarafta aşağı ve egzersizli bir BUSD veya USDT ürünü ile, temel varlığın değeri teslimat tarihindeki grev fiyatının üzerindeki kazancınızla arttığında, depozitonuzu ve kripto karınızı kazanırsınız.

Ancak fiyat grev fiyatını aşmazsa, yatırımınız kazanılan tüm faizi içeren alternatif bir para birimine dönüştürülür.

Bu karışık teknik gelebilir ama daha sonra hepsinin nasıl çalıştığını anlıyacaksınız   bu arada bazı terimleri açıklığa kavuşturalım:

 • Teslimat tarihi – Yatırımcıların kripto mevduatlarını ve faizlerini kullanabilecekleri gün
 • Grev fiyatı – Uzlaşmanın hangi para biriminin ödendiğini belirleyen önceden belirlenmiş fiyat.
 • Uzlaşma fiyatı – Teslimat tarihinde saat 08:00’den (UTC) 30 dakika önceki ortalama spot fiyat.
 • Yıllık yüzde getirisi (APY) – Bir yıl boyunca bir Çift Yatırım ürününde kilitli kriptonuzla kazanılan faiz. Sayı bileşik faiz içerir, bu nedenle% 36.5’lik bir APY’niz varsa, günlük APY’ niz % 36.5 / 365 gün =% 0.1 olur.
 • Temel varlık – Çift Yatırım ürünündeki varlık. Yani BUSD yatırırsanız ve BTC’nin düşmesi için tahmin oynarsanız, BTC temel varlıktır. Strike fiyatı, Ref. Spot fiyatı ve Uzlaşma Fiyatı temel varlığa bağlıdır.

BTC Dual Investment nasıl çalışır?

BTC Dual Investment ile BTC sahipleri holdinglerini yatırım sokabilir.

Up-and-Exercised ürünleri, kullanıcıların temel varlığı teslimat anında daha yüksek bir fiyata faizle satmalarını sağlar.

Uzlaşma fiyatı ihtar bedelinden yüksekse iadeleriniz BUSD’de kapatılır”. Uzlaşma fiyatı grev fiyatından düşükse, getiriler BTC’de olacaktır.

Aşağı ve Egzersizli ürünler tahmin edebileceğiniz gibi, tam tersi. Uzlaşma fiyatı ihtar fiyatından düşükse, iadeler BTC’de kapatılır. Uzlaşma fiyatı grev fiyatından yüksekse, BUSD’de getiri elde edersiniz.

Yukarı ve Egzersiz Aşağı ve Egzersiz
Kripto paraları yatırın BTC BUSD & USDT
Alternatif kripto para birimleri BUSD & USDT BTC
Egzersiz mekanizması Uzlaşma fiyatı ≥ grev fiyatı Uzlaşma fiyatı ≤ grev fiyatı
Abonelik dönemi Haftanın herhangi bir saatinde
APY Her zaman değişir, ancak abonelik tamamlandığında kilitlenir ver kesindir.
Grev fiyatı Sabit

Up-and-Exercised BTC ürününü kullanırken, fonlar grev fiyatından BUSD’ye dönüştürülür. APY, grev fiyatına, kalan günlere ve fiyat oynaklığına göre hesaplanır ve dalgalanır.

Ancak APY’nin yalnızca bir Dual Investment ürününe abone olduktan sonra kilitlendikleri oran dikkat etmek iyidir.

Yani şu anda 39.000 $ fiyatlı 1 BTC’niz varsa. Daha sonra aşağıdaki Up-and-Exercised Dual Investment ürününe abone olursanız, 43.000 $ grev fiyatı ve % 37.60 APY.

Ardından Abone Ol düğmesine tıklayarak ürün ve potansiyel iadeler hakkında daha fazla ayrıntı görürsünüz. 1 BTC yazarsanız, sonuçlar altında görüntülenir.

16 gün sonra, iki sonuçdan biri olacak:

 • BTC nihai uzlaşma fiyatı 43.000 doların üzerinde veya eşitse, 1 BTC’niz 43.000 $ artı ekstra faizle ödenir. Şu anda 43.752.50 dolarlık BUSD’niz var.
 • BTC nihai uzlaşma fiyatı 43.000 doların altındaysa, 1 BTC’nizi geri alırsınız ve 0.0175 BTC değerinde faiz alırsınız. Artık 1.0175 BTC’niz var.

İadeler nasıl hesaplanır?

İadeler, ürünü kullanıp kullanmadığınıza ve yatırım yaptığınız para biriminin alternatif para birimine dönüştürülüp dönüştürülmediğine bağlı olarak değişir.

Up-and-Exercised ile uzlaşma fiyatı daha büyük veya eşit olmalıdır (≥) onun egzersiz için grev fiyatı. Aşağı ve Egzersizli ürünler için koşullar tam tersini beklediğiniz gibidir.

Ürününüzü kullanırken, yatırılan tutarı ve faizi hem alternatif para biriminde alırsınız. Grev fiyatı dönüşüm oranı olarak kullanılacaktır. Şimdi hesaplamayı yıkalım:

Yukarı ve Egzersiz:

(Abonelik Tutarı * Grev Fiyatı) * [1 + (APY% * Depozito Günleri / 365)]

Aşağı ve Egzersiz:

(Abonelik Tutarı / Grev Fiyatı) * [1 + (APY% * Depozito Günleri / 365)]

Ürün kullanılmazsa, orijinal abonelik tutarını ve yatırılan para birimine olan varlığı geri alırsınız. İadeleriniz şu formüle göre olacaktır:

Abonelik Tutarı * [1 + (APY% * Depozito Günleri / 365)]

Binance Dual Investment nasıl kullanılır

Binance Dual Investment’ı kullanmak o kadar da zor değil. Öncelikle mevcut Dual Investment ürünlerini Binance Earn sayfasında bulmanız, bağlantıya tıklamanız ve aşağıdaki adımı izlemeniz gerekir.

 1. çift yatırım sayfasına gidin.
 2. İstediğiniz kripto ürüne tıklayın.
 3. Yatırım yapmak istediğiniz tutarı girin.
 4. [Abone Ol] üzerine tıklayın.
 5. Bu kadar kolay, şimdi sadece fonlarınızın hesaplanacak son yatırım tarihini beklemeniz gerekiyor