Man Adası lisansı ile en çekici kripto şirketleri lisansı

Man Adası lisansı’şimdi dünyanın en çekici kripto şirketleri için üssü’

Okuma Süresi: 2 dakika

Ada merkezli bir düzenleme uzmanına göre, Man Adası şu anda blockchain tabanlı işletmeler için dünyanın en çekici bölgesi hakkını kazanıyor.

Man Adası’ndaki düzenleyiciler, kripto para şirketlerine kesinlik sağlamak için tasarlanmış yeni bir “konuya göre” kayıt sürecini duyurdu.

Küresel salgın sırasında mevcut seyahat kısıtlamaları göz önüne alındığında, Man Adası Finansal Hizmetler Otoritesi (IOMFSA), kripto işletmelerinin adada acil bir fiziksel varlığa ihtiyaç duymadan kayıt olmasına izin veren bir “konuya bağlı” kaydı başlattı.

Kripto işletmelerinin genellikle en az iki Man Adası yerleşik yöneticisine sahip olması şartı gerekir, ancak “konuya göre” kaydı, diğer tüm kriterler karşılandığı sürece kayıt olmalarına izin vermekte. Popüler Kripto Para yükselme trendi Zamanında yapılan bu değişiklik, Man Adası’nı temel alan firmalara daha fazla kesinlik sağlamak için tasarlanmıştır ve İngilteredeki Mali Davranış Otoritesi tarafından “belirsizlik içinde kalan” işletmelerin raporlarını takip etmektedir.

Douglas merkezli SolutionsHub, blockchain teknolojisi ve kripto düzenleme hizmetlerinin dünya lideri bir sağlayıcısıdır.

Man Adası SolutionsHub

Man Adası SolutionsHub

CEO Lee Hills şunları söyledi: “The Isle of Man, yeni çıkan dijital sektörlerin düzenlenmesi söz konusu olduğunda standardı belirlemeye devam ediyor, özellikle Distributed Ledger Technology (DLT) üstüne kazanım.

“Adanın düzenleyici iş çerçevesi sadece kaliteli işletmeyi teşvik etmek ve desteklemek ile kalmıyor, aynı zamanda dinamik olarak çalışma, süreçleri ve prosedürleri güncelleme, zamana göre hareket etme ve yeni zorluklara ve fırsatlara uyum sağlama istekliliği de var.

Isle of Man‘in artık düzgün iş yapma konusunda ciddi olan ve büyümek için sağlam bir temele sahip olan DLT şirketleri için en çekici platform olduğunu iddia ediyorum.”

Digital Isle of Man Düzenleme Lideri Steve Billinghurst şunları söyledi: “Bu memnuniyetle karşılanan seçenek, kripto işletmelerinin sadece nihai sonuç için değil, süreç ve düzenleyici yön için bazı düzenleyici kesinlik aradıkları bir zamanda geliyor.

“Kripto işletmeleri için kayıt olma yolu, IOMFSA tarafından son beş yılda, her seferinde mevcut fırsatları uyarlamaya ve güçlendirmeye devam ettiklerinde iyi bir şekilde yürüdü.

“Kripto para birimleri ve dijital varlıklar için düzenleme alanı sürekli hareket ediyor, sadece 2021’deki gelişmelerin miktarını bir düşünün.

“IOMFSA, önde gelen bir düzenleyici yargı yetkisi dahilinde finansal suçla mücadeleyi sürdüren, Man Adası’nın olumlu itibarını destekleyen ve tüketiciyi koruma sağlayan bir şekilde çalışabilen kaliteli kripto işini desteklemeye devam ediyor.”

Tagged with:

Yorum yapın