Mastercard 2021 kripto para destekleyeceğini söyledi

Mastercard, 2021 doğrudan ağımızda belirli kripto para birimlerini destekleyeceğini söyledi

Mastercard Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu yılın sonlarında ağındaki kripto para birimlerini desteklemeye başlayacağını söyledi.

Bir blog duyurusunda, ödeme devi, “kripto para birimleri hakkındaki görüşleriniz ne olursa olsun – teknoloji geçişinden tamamen şüpheci olana kadar – gerçek şu ki, bu dijital varlıkların ödemeler dünyasının daha önemli bir parçası haline geliyor. “

Mastercard-kripto-para-destekliyor

Mastercard-kripto-para-destekliyor

Mastercard, “Şu anda kripto ve ödemelerin geleceği için hazırlanıyoruz ve bu yıl Mastercard‘ın seçili kripto para birimlerini doğrudan ağımızda desteklemeye başlayacağını duyuruyoruz. Bu, çok fazla çalışma gerektirecek büyük bir değişiklik,” dedi. Binance Türkiye haber olarak bildirdi.

Mastercard’ın hangi kripto para birimlerini destekleyeceği belli değil ve kart devi “tüketici korumalarına ve uyumluluğuna odaklanan dijital para birimleri ilkelerine dayanarak hangi varlıkları destekleyeceğimiz konusunda çok dikkatli olacağız.”

Ekliyerek, stabil coinlerin seçilenler arasında olacağını belirtti ve Mastercard şunları açıkladı:

“Tamamen açık olmak gerekirse, günümüzün tüm kripto para birimleri ağımızda desteklenmeyecektir. Stabilcoinler yakın geçmişe göre daha düzenlenmiş ve güvenilir olsa da, dolaşımdaki yüzlerce dijital varlığın birçoğunun hala uyumluluk önlemlerini sıkılaştırmaları gerekiyor, bu yüzden onlar gereksinimlerimizi karşılamayacak. Tüketicilerin ve bir bütün olarak ekosistemin, güvenilirlik ve güvenlik sunan kripto varlıkları etrafında toplanmaya başlamasını bekliyoruz. Ağımıza getirmeyi umduğumuz aynı sabit paralar. “

Duyurudan önce, Mastercard’ın kripto çabaları, öncelikle tüketicilerin satış noktasında kripto para birimleriyle etkili bir şekilde ödeme yapabilecekleri kart çabalarına odaklanmıştı. Ancak bu durumlarda, tüccarlar doğrudan kripto para birimleri yerine devlet tarafından verilen para birimlerini alıyorlardı.

Şirket, “Kripto para birimleriyle ilgili felsefemiz basit: Seçimle ilgili. Mastercard burada kripto para birimlerini kullanmaya başlamanızı önermek için burada değil. Ancak biz, müşterilerin, ticaret hanelerin ve işletmelerin dijital değeri taşınmasını sağlamak için buradayız” dedi.

Bu çalışmaya ek olarak Mastercard, vatandaşlarına yeni bir ödeme yöntemi sunmak için CBDC olarak adlandırılan yeni dijital para birimleri başlatma planlarını gözden geçirirken, dünyanın dört bir yanındaki birçok büyük merkez bankasıyla aktif bir şekilde etkileşimde bulunuyor. Geçen yıl, bu bankaların bu para birimlerini simüle edilmiş bir ortamda kullanmaları için bir test platformu oluşturduk. Ödeme teknolojilerindeki derin deneyimimizi kullanarak, hükümetlerle bu ortaklıkları sürdürmeyi ve bu yeni para birimlerini geliştirmenin en iyi yollarını keşfetmelerine yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz.

Dünya çapında bekleyen 285 blok zinciri uygulamasıyla birlikte 89 blok zinciri patenti ile, bu projeleri başarılı kılmak için ödeme sektörünün en büyük blok zinciri patent portföylerinden birine zaten sahibiz.

Değişimi ilerletmek için ödemeler dünyasında – bankacılıkta, gelişmekte olan fintechlerde, kriptoda – devam eden işlerin çoğundan ilham alıyoruz. Ve bu oyuncuların bir sonraki adımı atmaları için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Kripto Para piyasaları ve güncel yatırımlarınızı, paranızın kripto dünyasına geçişini Binance Türkiye yardımı ile yapabilirsiniz, canlı destek den 24/7 destek alabilirsiniz.

Tagged with:

Yorum yapın