Nasıl bitcoin kazanabilirsiniz.

2021 yılında oyun bilgisayarınızla nasıl bitcoin kazanabilirsiniz?

Yeni Ekonomik dünyada altındaki herkesin Bitcoin’den bahsettiğini fark etmişsinizdir. Ama çok daha az insan GPU madencilik bahsediyoruz. Belki de bilgisayarınızı durduğu yerde çalıştırarak ve sihirli bir gelir elde etme fikri size zor geliyor çünkü. Ve belki de GPU madencilik ve kripto para pc oyuncular için kirli kelimeler olarak kabul edilir fakat değişen ekonomik kriterler ve bitcoin gibi değerin hayatımıza girmeye başladığı dönem geldi çattı.

Özellikle AMD ve Nvidia grafik kartlarının fiyatları bir kez daha korkunç seviyelere yükseldiğini gördüm kendi bilgisayar toplamak isteyen PC oyuncular için aranan kartlar ve konfigurasyon aranır oldu.Şu an zaten bir oyun PC sahibi olanlar için, madencilik yapabilirsiniz ne kadar para kazandığınıza şaşırabilirsiniz, ve ne kadar zahmetsiz şekilde yapılabileceğine inanmassınız.

2013’te madenciliğe ilk başladığımda, bir bilgisayar çalıştırıp bitcoin madenciliği yapmak ciddi bir zorluktu. Linux ve terminal komutları temel bilgi zor gereksinimleri vardı. Ama şimdi bir Windows PC’de NiceHash sistemini kullanarak bitcoin kazanmak teknik bilgi gerektirmeden şu an kullandığınız tüm bilgisayar tablet gibi aletlerle mümkün. .

Komut satırları yok, dağınık yapılandırma dosyaları yok — ihtiyacınız olduğunda bunlara ulaşabilmenize rağmen teknik beceri gerektirmeden bitcoin kazanmaya başlıyabilirsiniz. Sadece bir program çalıştırarak başlıyabilirsiniz, boş zamanlarınızda bilgisayarınızı veya tablet lerinizi çalıştırabilirsiniz ve kriterlere göre kazanmaya başlıyabilirsiniz, ve sonra GPU çalışmaya başlar.

Nicehash sizin için bir Bitcoin cüzdan adresi bile oluşturur ve bilgisayarınız boştayken otomatik olarak madenciliğe başlamanızı sağlar.

NiceHash Hakkında 3 Önemli Şey

Nicehash eksiler ve artıları. Nicehash başlamadan önce ve karar vermeden önce bu notları okuyun.

 • İlk ve en önemlisi, NiceHash aslında Bitcoin, Litecoin veya Ethereum gibi kripto paramayın için PC’nin donanım kullanmaz. Bunun yerine, bilgisayarınızın karma gücünü, bir bitcoin mining havuzun birleşik gücüne etkin bir şekilde katkıda bulunarak, bu paraları çıkaran diğer madencilere satıyorsunuz. Kazancıda  NiceHash bitcoin size düzenli aralıklarla ödeme yaparak bitcoin cüzdanınıza dolduruyorsunuz. Daha sonra kazançlarınızı Binance Türkiye veya Coinbase gibi bir borsaya aktarabilir ve bitcoin kazanma hedefiniz ise kripto para satın alabilir veya sadece bir banka hesabını bağlayıp paraya çevirebilirsiniz.
 • Bilgisayarınızın GPU gücünü kullanabilirsiniz – her zaman en popüler kripto paraya yönlendiriliyor. Tamamen otomatik. İlk lansmanınızdan önce veya sürücülerinizi her güncellediğinizde, yazılım GPU hashrates’inizi bu paralarla karşılık gelen çeşitli algoritmalar için kıyaslayacaktır. Sonra düzenli aralıklarla otomatik olarak en karlı bir kripto mining (kendi bunları görmek için, WhatToMine.com gibi bir siteyi ziyaret fikir alabilirsiniz) seçer. Bu sürekli araştırma veya spekülasyon zaman yatırım gerek kalmadan kar maksimize olduğunuz anlamına gelir. Zaman benim için değerli, ve muhtemelen sizin içinde öyledir.
 • Eğer madencilik konusunda ciddi kazanç sağlamak istiyorsanız, NiceHash sizin için olmayabilir. Kullanıcılar, GPU’larının BIOS’unu yanıp sönme, komut satırı tabanlı istemcileri kullanma, hız artırma ve az voltaj lama ve alternatif sürücüler yükleme gibi şeyler yaparken daha yüksek karma oranları ve dolayısıyla daha yüksek karları görebilirler. Ama sadece bir düğmeye tıklayarak ve kar üreten kripto para kazanmaya başlamak istiyorsanız, NiceHash kolay bir düğmedir.

GPU’nuz ne kadar kazanabilirsiniz?

O zaman paradan ve kardan bahsedelim.

Radeon VII grafik kartı AMD gelen Radeon "monogram logosu"

Radeon VII grafik kartı AMD gelen Radeon “monogram logosu”

Aşağıdaki değerler için, NiceHash Karlılık Hesap Makinesi kullanılan ve 0.13 USD / kWh elektrik maliyeti (Aralık 2020 itibariyle ABD’de ulusal ortalama) kabul, bu GPU güç tüketimi için ödedikten sonra kar görüyorsanız anlamına gelir. Kazancınız değişebilir buda yetersiz bir ifade olabilir. Ve elektrik maliyetleri daha ucuz ise kazancınız artıcakdır !

Bitcoin’in değeri sabit akı ve bu hesaplamalar 5 Ocak 2021 tarihinde 31.392,98 $ usd döviz değeri bir Bitcoin dayanmaktadır. Bitcoin’in değeri yükseldikçe, potansiyel karınız da yükselir. Tersi tabii ki doğrudur, bu yüzden her zaman bitcoin borsası içinde olmanız tavsiye olunur.

Ancak 3 yıl önce Ocak 2018’de 1 Bitcoin’in 11.000 dolar değerinde olduğunu belirtmekte var. . .

Aşağıda listelenen GPU’ların tümü şirketin laboratuvarlarında test edilmiştir ve tahmini olmayan kullanıcılardan gerçek kar rakamlarından çıkarılmaktadır.

Ben şahsen Radeon VII, Radeon RX 6800 XT ve RTX 2080 Süper tahminlerin doğruluğu için kefil olabilirim.

Belirli Nvidia GeForce kartları için aylık kar:

 • Nvidia RTX 3080: 225,90 $
 • Nvidia RTX 3070: 138,60 $
 • Nvidia RTX 3060 Ti: 136,80 $
 • Nvidia RTX 2080 Süper: 89,40 $
 • Nvidia RTX 2070 Süper: 94,50 $
 • Nvidia RTX 2060 Süper: 95,10 $
 • Nvidia GTX 1080 Ti: 107,40 $
 • Nvidia GTX 1080: 80,70 $
 • Nvidia GTX 1070: 66,30 $

Ben madencilik amacıyla özel olarak herhangi bir GPU satın tavsiye etmese de (maliyetleri MSRP ve Yatırım Getirisi çok daha yüksektir – yatırım getirisi – oldukça biraz zaman alacakdır.), şu anda RTX 3060 Ti en iyi genel değer gibi görünüyor. Eğer bir bulabilirsiniz …

Belirli AMD Radeon kartları için aylık kar:

 • Radeon VII: 211,20 $
 • Radeon RX 6800 XT: 147 $
 • Radeon RX 6800: 145,80 $
 • Radeon RX 5700 XT: 126 $
 • Radeon RX 5600 XT: 85,20 $
 • Radeon RX Vega 64: 98,40 $
 • Radeon RX Vega 56: 77,70 $
 • Radeon RX 580 8GB: 67,80 $

Evet, ister inanın ister inanmayın Radeon VII hala bilgisayar kralı. Ve AMD son nesil RX 5000 serisi hala mükemmel sayılar koyar. RX 480/580 gibi Polaris kartları bile 8GB VRAM modelleri olması koşuluyla, düzgün bir performans sergiliyor.

Peki ya CPU’lar?

Hatta bir güçlü Ryzen Threadripper işlemci kar etmek için potansiyele sahiptir.

Evet, üst düzey CPU’lar kullanabilirsiniz (Nicehash öncelikle benim Monero için bunları kullanacak ve BTC dönüştürmekte), ancak bilgisayarınızı günlük görevler için kullanılamaz hale getirecek. Eğer yeni AMD Ryzen Threadrippers beklediği sürece, en  güçlü oyun CPU’lar (az 0,50 $) için günlük kar elde etmekte muhtemelen güç karşılığı getiriye değmeyebilir.

Oyun Dizüstü Bilgisayarlar hakkında ne

Eğer oyun dizüstü bilgisayar ile NiceHash kullanabilirsiniz, ama bu başarılı ve karlı olabilirsiniz anlamına gelmez. Bu tek seçenek ve bir şans vermek istiyorsanız, ben termal ve daraltma endişeleri nedeniyle aynı anda çalışmak için hem GPU ve CPU koyarak daha kazançlı olabilir. Oyun dizüstü bilgisayarların çoğunluğu da “full güçlü” GPU’lar olmıyabilir.

Sonuç

Açıkçası bu kar numaraları sizin için dalgalı olacak ve belirsiz olabilir, özellikle de muhtemelen bilgisayar kullanmak ve sadece madencilik için ithaf edildiğini hatırlatalım. Sonra tekrar, eğer kullanmıyorsanız yedek bir GPU varsa, kolayca PC’nize bu yuvası ve NiceHash değil, özel oyunlar için GPU kullanmak için söyleyebilirsiniz.

Unutmayın Bilgisayarınız olduğu yerde elektrik harcayıp boş durmasından sa  ve toz toplamaktansa Bitcoin toplaması daha iyidir.

Editor.

Okuma süresi. 4 dakika

Tagged with:

Yorum yapın