ONLİNE SİTELERİN NEDEN KRİPTO ÖDEMELERE iHTIYACI VAR?

ONLİNE SİTELERİN NEDEN KRİPTO ÖDEMELERE iHTIYACI VAR?

Tarih: 21 Aralık 2020

Yazar: Ron Mendelson

Okuma süresi: 4 Dakika

Kripto para birimi ve e-ticaret birbirini geliştiren platform ve teknolojik gelişmelerdir. Her ikisi de online yani internet üzerinden sayısallaştırılmış ve popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Kripto para birimi endüstrisinin değeri 1,2 milyar doların üzerinde, e-ticaret ise 20 milyar doların üzerine çıkmıştır, kripto ödemeler de artık yaygınlaşıp yaygın olarak kullanılmaktadır. Kripto yaygın genel benimsenmesi artması ile ve e-ticaret sektörün gelişmesi ile, yeni demografik yapısı birbirine örtüşen kullanıcı ve istekleri oluşturmakta.

Kripto para e-ticaretında, oyuncular kripto para biriminde para yatırır. Ayrıca kripto para birimine e-ticaret kazandıkları paraları kendi seçtikleri parayla çevirip çekebilirler. Giderek daha fazla insan kripto para birimini çevrimiçi kullanmayı tercih ettikçe, çevrimiçi e-ticaret sağlayıcıları bunu ödeme kapısı olarak kullanmaktadır. Kayda değer bir diğer nokta genç nesil (18 üzerinden) ile kripto popülaritesi olması ve güncel olarak kripto para kullanıma geçmeleri. Demografik kullanıcıların, e-ticarete daha fazla ilgi haline geliyor, bu nedenle rahat olarak söyleyebilirim ki kripto para ile ödemek için araçlar ile onlara sağlamak kaçınılmaz oluyor.

Kripto para birimi ödemeleri sunmak karmaşık olmak zorunda değildir. 

Kripto para ile ödeme avantajlarını anlattığımız yazımızdan önce kripto cüzdan nasıl alınır ve Türkiyede ki kripto para piyasası sunan sitelere göz atmanızı öneririz. Binance Türkiye Lisanslı , Coinbase Türkiye lisanslı kripto para marketleri sizi daha güvenli kripto para transferlerinde yardımcı olacak ve çözüm sunacaklardır.

Kripto ödemeler nasıl olur?

Kripto para birimi ödemeleri sunmak sizin veya müşteriniz için karmaşık olmak zorunda değildir. Arkasındaki teknoloji biraz karmaşık olsa da, ödeme kısmı değil.

Kripto para ödeme işleme ve fiat ödeme işleme arasındaki farklar vardır. İlk olarak, kripto kullanırken, müşteri kredi kartı veya banka kartı yerine dijital cüzdan üzerinden ödeme yapar. İkinci olarak, bitcoin, eter veya litecoin gibi bir kripto paranın bir kısmını kullanarak ödeme yaparlar.

Müşterinin dijital cüzdanında belirli bir miktarda kripto para birimi güvenli bir şekilde depolanır. Bu genellikle bir uygulama veya yazılım biçimi şeklindedir ve bir para birimi veya birden çok farklı para birimi içerebilir. Müşteri kripto para birimi cinsinden ödemeyi kabul ettiğinde, bu paranın değeri ödeme sırasında sabitlenir. Ödeme işlemi başladıktan sonra, dijital cüzdan belirlenen tutarı ödeme işlemcisi aracılığıyla gönderir. Bu işlem daha sonra size, satıcıya iletilir ve dijital cüzdanınıza yatırılır. Para yatırıldıktan  sonra, kripto para birimi olarak saklayabilir veya istediğiniz zaman fiat para birimi değiştirebilirsiniz.

Kripto para birimini kullanmanın faydaları

Çevrimiçi e-ticaret sitenizde kripto para birimi ödemelerini kullanmanın birçok avantajı vardır. Bu makalede, biz bunlardan sadece birkaç hitap edecektir.

Kolaylık

Giderek artan sayıda insan, çevrimiçi işlemleri yaparken kripto para birimi kullanıyor. Sitenizde kripto para birimi ödemeleri sunarak, müşterilerinize uygun bir ödeme seçeneği sunabilirsiniz. Teklifiniz ne kadar çok ödeme seçeneği sunarsa, müşterileriniz hizmetlerinize o kadar çok erişebilir.

Hız

Cryptocurrency işlemleri birkaç saniye içinde yürütülebilir ve tamamlanabilir. Bu ödemeler, seçilen yönteme bağlı olarak saatler, hatta bazen günler sürebilir geleneksel para yatırma yöntemlerinden daha hızlı olabilir. Artan hız, harcamaların artması anlamına gelir.

Maliyet

Kripto para birimi ödemelerinin işlem maliyetleri, geleneksel ödeme işlemcilerine göre önemli ölçüde düşüktür. Genellikle, işlemciler genellikle fiat işlemciler çok daha az bir işlem için bir kripto para birimi küçük bir kısmını maliyeti olarak tutar.

Daha az kısıtlama

Kart işlemcilerle çalışırken, geri ödeme oranınız gibi etkenlere her zaman dikkat etmelisin. Çok yüksek giderse, hesabınızı kapalı veya size uygulanan daha yüksek ücretler uygulanır. Kripto işlemleri ile, bu bir sorun olmayacaktır. Gönderilen alınan kripto paranın miktarı gönderme maliyeti ile sınırlı değildir.

Güvenlik

Kripto para birimi ödemeleri hem satıcı hem de müşteri için daha güvenlidir. Kripto işlemleri blockchain’de yürütüldüğünden, değişmezdir ve değiştirilemez veya silinemezler. Ayrıca, müşterinizin verileri çalınmaz veya tehlikeye girmez. Kripto para transferleri işlemleri parça parça başka network ve dünya üzerinden kripto para mining veya doğrulama yapanlar tarafından onaylandığı için ufak bir transferin bir bütün işlemine ulaşmak imkansıza yakındır. Hem gönderen hemde alıcı transfer sırasında takip edilemez.

Gizlilik

Kripto para cüzdanları ve işlemleri anonimdir. Bu işlemler banka ekstrelerinde gösterilmez. Tabii ki, bir e-ticaret sağlayıcısı olarak, onboard aşamasında oyuncuların kimliklerini tespit etmek için gereklidir, ancak işlemler onlara bir numara üzerinden atanır ve daha sonra şifrelenir. Bu nedenle, ödemelerin kendileri genel olarak bir ada bağlı değildir.

Rekabet avantajı

Kripto para birimi ödemelerini platformunda entegre etmek size rekabet avantajı sağlar ve imajınızı güçlendirir. Sizi en son gelişmelerin cizgisinde tutan ileri görüşlü ve teknoloji meraklısı bir operatör olarak konumlandırılırsınız. 

Hangi kripto para birimini sunmalısınız?

Hangi kripto para birimlerini sunmalısınız birkaç farklı faktöre bağlıdır. Orada $FUN, WINkWIN, Dragon Coin ve Bitbook e-ticaret gibi bazı e-ticaret özel para vardır bunlar birkaç isimlendirilmiş kripto para birimleridir. Büyük olasılıkla, Bitcoin ve belki de diğer popüler para bir avuç kripto para ödemeleri sunmak isteyeceksiniz.

Bitcoin açık ara en iyi bilinen ve yaygın olarak kullanılan kripto para birimidir ve platformunuzda bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir olmalıdır. Eğer diğer para sunan düşünüyorsanız, Ether, Tron, Litecoin ve Ripple bakmayı unutmayın. Tabii ki, tüm kripto paraları  sunmak zorunda değilsiniz, ama daha geniş bir çeşitlilik müşteri ağı boyutunu artıracaktır.

Bu aşamada, iki seçeneğiniz var; birden çok para birimi işlemcisine binmek veya çok para birimiyle çalışan bir işlemciyle çalışmak. Piyasada her biri farklı avantajlara, şartlara ve koşullara sahip pek çok seçenek vardır. Fast Offshore, işletme ihtiyaçlarınıza, konumunuza ve e-ticaret lisansınıza hangilerini uygun olacağınızı size özgünlük sağlayabilir.

Doğrudan ödeme, bir işlemci olmadan cüzdan-dan-cüzdan-a sunan seçeneği vardır, ancak e-ticaret platformları için tavsiye edilmez. Çok sayıda işlem ve ödemeleri takip etmek için gereken çalışmalar nedeniyle, üçüncü taraf bir kripto para birimi işlemcisi ile işbirliği yapmak daha sürdürülebilir.

Kripto para birimi burada kalacak. Kripto para birimi ödemelerini bugün çevrimiçi casino nuza veya e-ticaret platformuna dahil edin!

Tagged with:

Yorum yapın