Spor Para Birimleri Fan Tokens

Spor Para Birimleri: Ne, Neden ve Nasıl Satın Alınır

Tarih: 18-Şubat-2022

binance taraftar jeton fan tokens

binance taraftar jeton fan tokens

Binance  Fan Tokenları:

 • Yaygın olarak “hayran jeton veya fan token” olarak bilinen dijital spor para birimleri, sporun geleceğini ve taraftar deneyimini dönüştüren dijital varlıklardır.
 • Spor para birimleri, spor takımlarının, kulüplerin, markaların ve liglerin dünya çapındaki destekçileri ile daha iyi bağlantı kurmasını sağlar.
 • Taraftarlar, Binance Fan Token Platformu’ndan, Binance’in resmi hayran etkileşim platformundan veya Binance borsasından spor para birimleri satın alabilir veya satabilir.

Kripto dünyası yeni bir hayran türüne ilham veriyor. Spor ve kripto arasındaki ilişki, spor para birimlerinin neden trend olduğu ve bunları nasıl satın alacağınız hakkında daha fazla bilgi bu yazıda edinebilirsiniz.

Yaygın olarak Fan Token olarak bilinen spor para birimleri, sporun geleceğini ve taraftar deneyimini dönüştüren dijital varlıklardır. Bu tokenlar, taraftarların giriş müziğini seçmekten gelecek yılın forma rengine kadar en sevdikleri takımlar ve kulüplerle daha yakın bir bağ kurmalarını sağlar. Ayrıca, spor takımları birinci gün destekçilerini ödüllendirmek, yeni taraftarlar tanıtmak ve farklı bölgelerden gelen izleyicilerle bağlantı kurmak için spor para birimlerini kullanabilir.

 

Binance Fan token ları satın almanız için Binance üye olabilirsiniz. Sadece üye olarak ve fan token çekilişlerine katılabileceğinizi biliyormusunuz.

 

BWT Alpine F1® Team, S.S. Lazio, Santos FC ve FC Porto gibi üst düzey takımların markalı taraftar jetonlarını Binance’in resmi taraftar katılımı merkezi olan Binance Fan Token Platformu’nda piyasaya sürmesiyle futbol kulüpleri bu sektörde şimdiden dalgalar yaratıyor.

Spor para birimleri, farklı kullanım örnekleri, en popüler spor para birimleri ve nasıl dahil olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Spor Para Birimleri Nelerdir? 

Spor para birimleri, spor takımlarının, kulüplerin ve liglerin ve hatta müzik taraftar gruplarının dünya çapındaki destekçileri ile daha iyi bağlantı kurmasını sağlayan yardımcı kripto token,jetonlardır. Jeton sahipleri, sadece hayran topluluğu için ayrılmış belirli kararlarda erken dağıtım biletleri, özel merch ve oy hakları gibi özel avantajlardan yararlanabilir.

Binance Fan Token Platformu’nda, FC Porto gibi büyük takip eden spor kulüplerini davet ettik ve şarkıcı, ünlü, etkileyici veya espor organizasyonu olsun, taraftarları güçlendirmeyi ve geleneksel spor takımlarının ötesinde daha etkileşimli bir topluluk deneyimi sunmayı dört gözle bekliyoruz.

Spor Para Birimleri Nasıl Kullanılabilir? 

Taraftarlar, takımlarının yolculuğuna binmekten başka bir şey sevmezler. Spor para birimlerinin taraftar jetonları şeklinde olmasıyla, izleyiciler pasif hayranlardan etkileşimde bulunan taraftarlara kadar bir spor ekosisteminin aktif katılımcılarına dönüştürülür. Taraftarların en sevdikleri takımlarla bağlantı kurmak için spor para birimlerini kullanmalarının bazı farklı yolları şunlardır:

1. Taraftar Oylama Anketleri

Binance Fan Token ile ilişkili kulüpler veya takımlar, jeton sahiplerinin takım merch tasarımı veya hayır etkinlikleri gibi kararlara katıldığı ve oyladığı Taraftar Oylama Anketleri yapabilir.

2. Ayın Binance Oyuncusu (POTM)

Taraftarlar artık Binance Fan Token Platformu’nda favori takımlarını yepyeni şekillerde destekleyebilecek. Bu oylama anketleri, taraftarların ayın en sevdikleri oyunculara oy vermelerine izin vererek standart Binance Fan Oylama Anketlerinden farklıdır. Taraftarlar ayrıca anketlere katılarak öne çıkan takımlardan heyecan verici ödüller kazanabilirler.

Binance Ayın Oyuncusu (POTM) Oylama Anketlerine nasıl katılacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

3. NFT’ler, NFT Güç İstasyonu ve Gizem Kutuları

Farklı nadirlik seviyelerinde NFT’ler içeren özel ekip NFT’leri ve Gizem Kutuları satın almak için Binance Fan Jetonlarınızı kullanın. Ayrıca, kullanıcılar bonus jeton ödülleri talep etmek için NFT PowerStation’da desteklenen NFT’leri de şarj edebilir.

4. Hayran Rozetleri (Yakında!)

Binance Fan Token’daki ekipler, fan etkileşimlerini Hayran Rozetleri ile ödüllendirmeyi planlıyor. Yeterli Fan Rozeti toplayan sahipler, potansiyel olarak kulüp veya marka ile hayatta bir kez deneyim kazanabilirler.

En Popüler Spor Para Birimleri Nelerdir?

Spor para birimleri , spor kulüpleri ve taraftar deneyiminin yeni seviyelerini güçlendirmek isteyen markalar tarafından benimsenmeye devam ettikçe popülerliği artmaktadır. Aşağıda, Binance borsasında bulunan portföyünüze eklemeyi düşünebileceğiniz popüler spor para birimlerini listeledik:

 1. Paris Saint-Germain Taraftar Tokenı (PSG), 18,24 dolar ve 56,68 milyon dolar piyasa değeriyle
 2. Manchester City Fan Token (CITY), $11.69 ve $41.01 milyon piyasa değeri
 3. FC Porto Fan Token (PORTO), $4.02 ve $31.35 milyon piyasa değeri
 4. S.S. Lazio Fan Token (LAZIO), $3.62 ve $31.13 milyon piyasa değeri
 5. FC Barcelona Fan Token (BAR), $6.67 ve $23.69 milyon piyasa değeri
 6. AC Milan Fan Token (ACM), $4.78 ve $15.01 milyon piyasa değeri
 7. Santos FC Fan Token (SANTOS), $2.89 ve $13.14 milyon piyasa değeri
 8. Atlético de Madrid Fan Token (ATM), $5.69 ve $11.87 milyon piyasa değeri
 9. Juventus Taraftar Tokenı (JUV), 6,84 dolar ve 9 milyon dolarlık piyasa değeriyle
 10. AS Roma Fan Token (ASR), $3.29 ve $7.02 milyon piyasa değeri

*Spor para birimlerinin fiyatları Binance borsasında 15 Şubat 2022 açılış fiyatına dayanmaktadır.

* Bu liste, 15 Şubat 2022 tarihli piyasa değerine göre sıralanmıştır ve Binance tarafından herhangi bir spor para birimi satın almak veya satmak için bir tavsiye veya onay kabul edilmemelidir.

Spor Para Birimleri veya Binance Fan Jetonları Nasıl Satın Alınır

Spor para birimleri satın almak istiyorsanız, binance borsasında veya düzenli olarak yeni projeler başlattığımız Binance Fan Token Platformu’nda dakikalar içinde başlayabilirsiniz.

Spor para birimleri satın almanın iki yolu şunlardır:

Seçenek 1: BNB satın alın ve jeton teklifinde ilk sırayı almak için bir sonraki Binance Fan Token Launchpad veya Launchpool’a katılın.

Seçenek 2: Tercih ettiğinizdeki spor para birimini veya Binance Fan Token’ı itibari depozito veya kredi/banka kartı ile satın alın.

Her iki seçenek de itibari para birimi kullanılarak sadece birkaç adımda tamamlanabilir. Aşağıdaki adım adım kılavuzumuzu izleyin:

Adım 1: Binance’te bir e-cüzdan transferi veya banka havalesi yoluyla itibari para yatırın. İstediğiniz para birimi için mevcut fiat kanallarını kontrol etmeyi unutmayın.

İsteğe bağlı: Fiat’ınızı BUSD veya USDT’ye dönüştürün, böylece daha çeşitli spor para birimleri veya Binance Fan Jetonları ile ticaret yapabilirsiniz.

Adım 2: Tercih edilen Binance Fan Token veya spor para birimi için BNB’yi bir kullanıcı cüzdanı satın alma yoluyla veya doğrudan kredi/banka kartıyla satın alın.

Daha ayrıntılı bir kılavuz için burayı okuyun. Binance Fan Token Platformu hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı okuyun.

Spor Para Birimleri Nasıl Satılır ve Doğrudan Kredi /Banka Kartına Nasıl Çekilir?

Spor para birimlerini nakde çevirmek isteyen taraftarlar için, Binance’te satış yaparak ve kredi / banka kartınıza çekerek bunu yapabilirsiniz.

Adım 1: Satmak istediğiniz spor para birimlerini, itibari para birimini ve satmak istediğiniz miktarı seçin.

Adım 2: Satmak istediğiniz kredi/banka kartını onaylayın ve devam edin. Ödeme yönteminizi veya kartınızı onayladıktan sonra, satış siparişinizi onaylamaya ve tamamlamaya devam edin.

Lütfen dikkat: Şu anda yalnızca Visa kredi/banka kartlarını destekliyoruz.

Spor para birimlerini kredi kartınıza nakde çevirme hakkında daha ayrıntılı bir kılavuz için burayı okuyun.

Sonuç

Spor para birimleri, sahiplerinin takımlarının faaliyetlerine ve kararlarına katkıda bulunmada aktif rol oynadığı özel hayran toplulukları oluşturuyor. Binance Fan Token’ları bir spor para birimi olmanın ötesine geçer ve hayranların en sevdikleri takımlarla etkileşime girmelerini sağlayarak hayranlığın geleceğini güçlendirir.

Spor para birimlerinin bir biçimi olarak Fan Token’ları, spor dünyasını blockchain teknolojisi ile buluşturarak spor dünyası için büyük fırsatlar ve heyecan sunuyor. Bununla birlikte, kullanıcıların herhangi bir Fan Jetonu satın almadan veya yatırım yapmadan önce her zaman DYOR yapması da önemlidir.

Kripto para birimleri satın almaya hazır mısınız? Kripto maceranıza Binance ile başlayın

Binance.com bir hesaba kaydolarak başlayın veya Binance kripto ticaret uygulamasını indirin. Ardından, hesabınızı doğrulayın. Hesabınızı doğruladıktan sonra, Nakit kullanarak Binance’te kripto para birimi satın almanın üç ana yolu vardır: Banka havalesi, kart kanalları veya e-cüzdan seçenekleri aracılığıyla Binance’de nakit para ile kripto para satın alabilirsiniz.

Banka Kartı, Kredi Kartı veya Banka Havalesi yoluyla BUSD, BNB ve kripto para birimleri satın alın

Banka kartınızı, kredi kartınızı veya banka hesabınızı (birçok bölgede mevcuttur) bağlamak, Bitcoin ve 100’den fazla kripto para birimi satın almanın en kolay yollarından biridir.

Yasal Uyarı: Kripto para yatırımı yüksek piyasa riskine tabidir. Binance, işlem kayıplarınızın hiçbirinde sorumlu değildir. Yukarıda yapılan görüş ve açıklamalar finansal tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Tagged with:

Yorum yapın