TIME Dergisi ETH bilançosuna ekledi.

TIME Dergisi ETH’yi bilançosunda tutacak

Tarih: 2021-11-18

time dergisi eth tutmaya başladı

time dergisi eth tutmaya başladı

TIME Dergisi, kripto yatırım firması Galaxy Digital ile yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak Ethereum blockchain’inin yerli para birimi olan Ether’i bilançosunda tutacağını söyledi. Bu, TIME dergisinin sahip olduğu ilk kripto para birimi değil:

TIME, kripto para alanında başka bir yatırım firması olan Grayscale ile yapılan bir anlaşmada kripto para biriminde ödeme yapıldıktan sonra bu yıl Nisan ayından beri Bitcoin’i elinde tutuyor. Galaxy ile yaklaşık 6 ay boyunca çalışacak olan anlaşmanın şartlarına göre, dergi metaverse için bir TIME 100 Şirketler listesi başlatacak ve Metaverse adlı haftalık bir bülten yayınlayacak. TIME Başkanı Keith A. Grossman, CoinDesk‘e e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, listenin “alan içinde en fazla etkiye sahip olan şirketleri vurgulayacağını”, bazılarının blockchain şirketleri olabileceğini, diğerlerinin ise “metaverse içindeki deneyimleri işletmeler ve tüketiciler için daha erişilebilir, etkili veya başarılı hale getirmek için” çözümler sunabileceğini söyledi.

Hızla genişleyen ve gelişen metaverse hakkında eğitim vermek üzere tasarlanan ortaklık, bugünden itibaren Personel Yazarı Andrew Chow tarafından yazılan yeni bir haftalık TIME bülteni olan ‘Into the Metaverse‘in desteğini içerecek. Bülten, fiziksel ve dijital benliklerimizin giderek bulanıklaşma yollarını araştıracak, yeni dijital ortamlarda hızla ortaya çıkan toplulukları vurgulayacak ve metaverse içinde gerçekleşen iş, yenilik ve kültürün ön saflarındaki liderlerle konuşacak.

“Önümüzdeki on yıl içinde, metaverse dünya ekonomisinin giderek daha önemli bir parçası haline gelecek; fiziksel ve dijital gerçekliklerimizi ayırt etmek zaten zorlaşıyor,” diyor Galaxy Digital CEO’su ve Kurucusu Mike Novogratz. “Okuyucuları, içerik oluşturucuları ve meraklıları metaverse’e dahil etmeye ve içinde gerçekleşen muazzam miktarda dönüşümü demystify’a dahil etmeye çalışırken, inovasyonu yönlendiren ikonik bir marka olan TIME ile ortaklık yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Ortaklığın bir parçası olarak TIME, Aralık ayında açıklanacak yeni Öğrenme Zamanı markalı içerik sayfası aracılığıyla metaverse’de ek eğitim kaynaklarına ev sahipliği yapacak. Bunun için TIME, içerik, finans ve teknolojinin kesişim noktasında faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapmaya odaklanan bir Galaxy Digital girişim franchise’ı olan Galaxy Interactive’in Genel Ortakları Sam Englebardt ve Richard Kim’in öngörüleri de dahil olmak üzere metaverse’i ve gelecek için heyecan verici potansiyelini açıklamak için Galaxy Digital’in sanal dünyalardaki derin uzmanlığından faydalanacak.

Sam Englebardt, “Meta evreni inşa etmeden önce, onu tanımlamamız gerekiyor, çünkü bugün, kelime farklı insanlara çok farklı şeyler ifade ediyor,” dedi. “Bu nedenle, TIME’daki ortaklarımızla ilk hedefimiz, giderek dijitalleşen bir tür haline geldikçe ortaya çıkan fikir ve fırsatlar hakkında ortak bir sözlük ve anlayış oluşturmak ve fizikselden sanal dünyaya devam eden yolculuğumuzu sürdürmek vede hızlandırmak.”

Kripto ve Web3 odağına uygun olarak, işlem tamamen Ethereum’da (ETH) gerçekleştirildi ve büyük bir medya kuruluşu için bir ilk oldu. Ayrıca TIME, ETH’yi ilk kez bilançosunda tutacak. Bu ödeme, TIME’ın Nisan 2021’de dijital abonelikler için kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlamasının ardından, TIME kripto para birimi alanında genişlemeye devam ediyor. Mart 2021’de TIME, TIME’ın 98 yıllık tarihindeki en ikonik kapaklardan biri ve sadece bir NFT olarak tasarlanan ilk kapak da dahil olmak üzere açık artırmada üç TIME kapağından oluşan özel bir seri sundu.

TIME 100 Companies: Metaverse için girişler bugünden itibaren 18 Kasım 2021’den itibaren 31 Aralık 2021’e kadar açık olacak. Daha fazla bilgi ve bir şirket göndermek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Into the Metaverse‘ bülteninin ilk baskısı, okuyuculara metaverse’i ve neden önemsemeleri gerektiğini tanımlayan geniş bakış sağlayacaktır. Metaverse’i almak için kaydolmak için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Galaxy Digital Hakkında

Galaxy Digital (TSX: GLXY), dijital varlık ve blockchain teknolojisi sektörlerine adanmış, çeşitlendirilmiş bir finansal hizmetler ve yatırım yönetimi şirketidir. Galaxy Digital’in ekibi yatırım, portföy yönetimi, sermaye piyasaları, risk sermayesi, varlık yönetimi ve blockchain teknolojisini kapsayan geniş bir deneyime sahiptir. Galaxy Digital beş sinerjik iş kolunda faaliyet göstermektedir: Ticaret, Varlık Yönetimi, Ana Yatırımlar, Yatırım Bankacılığı ve Madencilik. Galaxy Fund Management, Varlık Yönetimi işinin dijital varlık fonları markasıdır. Galaxy Digital’in CEO’su ve Kurucusu Mike Novogratz’dır. Merkezi New York’ta bulunan Şirketin merkezi Chicago, San Francisco, Londra, Amsterdam, Tokyo, Hong Kong, Cayman Adaları (kayıtlı ofis) ve New Jersey’de bulunmaktadır.

Galaxy Interactive Hakkında

Galaxy Digital’in bir bölümü olan Galaxy Interactive, içerik, finans ve teknolojinin kesişim noktasında faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapmaya odaklanan aşama agnostik bir VC franchise’ıdır. General Partners Sam Englebardt ve Richard Kim liderliğindeki Galaxy Interactive, 2018’deki kuruluşundan bu yana 650 milyon doların üzerinde AUM ve 75’ten fazla şirkete yaptığı yatırımlarla dünyanın en aktif video oyunu ve blockchain yatırımcıları arasında yer aldı.

Sonuç

TIME, dünya çapında 100 milyondan fazla birleşik kitleye ulaşan küresel bir medya markasıdır. Raporlama ve öngörü için güvenilir bir hedef olan TIME’ın misyonu, en önemli hikayeleri anlatmak, dünyayı değiştiren konuşmalara öncülük etmek ve zamanımızı tanımlayan fikir ve olayları derinleştirmektir. Dünyanın en etkili insanlarına benzersiz erişim, küresel olarak tüketicilerin ölçülemez güveni, toplanmak için rakipsiz bir güç olan TIME, TIME100 En Etkili İnsanlar, Yılın Kişisi, İlkler, En İyi Buluşlar, Dünyanın En İyi Yerleri ve TIME100 Zirvesi ve Gala dahil olmak üzere premium etkinlikleri içeren ünlü franchise’ları ile dünyanın en tanınmış medya markalarından biridir. TIME100 Sağlık Zirvesi, TIME100 Sonraki ve daha fazlası bulunmaktadır.

 

 

Tagged with:

Yorum yapın