AC Milan, $ACM Taraftar Token Kripto Para Piyasasına giriyor.

AC Milan, $ACM Taraftar Token Lansmanıyla Spor Kripto Hareketine Katılacak.

Okuma Süresi: 3 dakika

İtalyan futbol devi AC Milan, fintech blockchain şirketi Chiliz ile ortaklaşa, önümüzdeki haftalarda taraftar etkileşimi artırmak ve ödül platformu Socios.com‘da bir $ACM Taraftar Token’i olan kripto para ile taraftarlarına ulaşmayı hedefliyerek, AC Milan kripto para etkileşimi planlarını duyurdu.

AC Milan, 18 FIFA ve UEFA kupasının yanı sıra 18 Seri A şampiyonluğu ve Asya’da önemli bir takipçi kitlesi de dahil olmak üzere 450 milyon olarak tahmin edilen devasa bir küresel hayran kitlesi ile tüm zamanların en başarılı kulüpleri arasındadır.

AC Milan $ACM

AC Milan $ACM

$ACM Taraftar Token sahipleri, her sezon birden fazla kulüp kararında oy kullanma hakkı, VIP ödülleri ve deneyimleri, özel kulüp ve sponsor promosyonları, oyunlar, yarışmalar ve ‘süper taraftar’ tanınması dahil olmak üzere çok çeşitli avantajlara girebilecekler.

AC-Milan-kripto-parasi

AC-Milan-kripto-parasi

AC Milan, FC Barcelona, ​​Juventus, Paris Saint-Germain, AS Roma, Atlético de Madrid, Galatasaray ve Trabzonspor dahil olmak üzere Taraftar Tokenlarını başlatmak için Socios.com ile ortaklık kuran 19 büyük spor organizasyonunun listesine katılıyor. Önde gelen e-spor organizasyonları Team Heretics, NAVI, OG ve Alliance platformda Taraftar Tokenları başlatırken, UFC küresel bir taraftar katılım anlaşması imzaladı ve diğer MMA organizasyonu, Profesyonel Savaşçılar Ligi önümüzdeki aylarda bir Taraftar Token yayınlayacak. Yakın gelecekte daha fazla büyük kulüp Taraftar Tokenlarını piyasaya sürecek.

 

Apollon FC taraftarlarının hazırlık maçı için ilk takımı ve 2021/22 sezonu için kulübün iç saha ve deplasman formasını seçen taraftarları Socios.com aracılığıyla hayranlara etkileşime girme hedefi kripto piyasasının gelişimini göstermektedir. Juventus taraftarları, kulübün yeni gol kutlama şarkısını seçti, ikonik ‘J’ logosunun sınırlı sayıda yeniden tasarlanmasına ve 2020/21 sezonu için ilk takım otobüsüne karar verdi. FC Barcelona taraftarları, Camp Nou soyunma odasının kalbine hayran tarafından tasarlanmış benzersiz bir sanat eseri yerleştirdi, Roma taraftarları canlı bir basın toplantısında baş antrenör Paolo Fonseca’ya doğrudan sorular yöneltti ve PSG taraftarları, kaptanın kol bandı ve oylama için benzersiz bir mesaj seçti sezon sonu ödüllerini uygulama aracılığıyla paylaşıyor.

 

Yardımcı program jetonu Chiliz $CHZ tarafından desteklenen Socios.com, dünyadaki en aktif finansal olmayan, tüketiciye dönük ana akım blok zincir ürünlerinden biridir. Bir yıldan biraz fazla bir süre içinde 450.000’den fazla kişi tarafından indirildi, 14 milyondan fazla Taraftara Token satıldı ve blok zincirine 700.000’den fazla oy kaydedildi. Toplamda, Taraftar Tokenları 12 aydan biraz daha uzun bir süre içinde kulüpler ve ortakları için 30 milyon ABD dolarının üzerinde para üretti. Aralık ayının sonlarında ve Ocak ayının başlarında, büyük küresel borsalarda birkaç Taraftar Token Kripto Borsasında listelendi ve $PSG ve $JUV işlem hacimleri Aralık sonunda 24 saatin en yüksek seviyesi 300M$ ‘a ulaştı.

Socios.com ön satış özelliğini Soyunma Odası’nı kullanarak ‘Milan Devils’ Token satın alan taraftarların tokenleri lansman sırasında $ACM Taraftar Tokenlarına dönüştürülecek. Manchester Blue ve The Galácticos için Soyunma Jetonları çok önceden tükendi.

 

AC Milan Baş Gelir Sorumlusu Casper Stylsvig şunları söyledi: “Socios.com ile ortaklık yaparak ve onları küresel bir ortak olarak ailemize davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık, dünyanın dört bir yanındaki 450 milyon hayranımıza, Covid-19 pandemisinin yarattığı mevcut koşullar altında özellikle önemli olan AC Milan için başka bir heyecan verici yol sunmamızı sağlıyor.

“Yenilikçi bir Kulüp olarak hedef alanlarından biri modernizasyon ve bu ortaklık, bu yönde bir başka önemli adımı tamamlamamıza yardımcı oluyor.”

 

Chiliz ve Socios.com’un CEO’su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus şunları söyledi: “AC Milan’ı ve dünyanın dört bir yanından 450 milyon hayranını Socios.com’da ağırlamaktan mutluluk duyuyorum.

“I Rossoneri taraftarları, favori takımlarıyla eşi görülmemiş bir ortaklık kuracak, anketlerde kulübü etkileyebilecek, VIP ödüllerine, özel promosyonlara, sohbet forumlarına ve çok daha fazlasına girebilecekler.

“AC Milan ortaklığı, Taraftar Tokenlarını nihai taraftar iletişim aracı ve spor endüstrisi için güçlü bir yeni gelir kaynağı olarak tam anlamıyla oluşturma misyonumuz için her zamankinden daha çok çalıştığımız bir yıl için harika bir başlangıç.”

Kripto Paraları ve Kripto Borsası hakkında Binance, Coinbase gibi Türkiyede yasal kripto platformlarından da destek alabileceğinizi hatırlatırız.

Tagged with:

Yorum yapın