Amazon Ebay ve alternatif DeFi

Neden kripto dünyasının kendine ait bir Amazon inşa etmesi gerekiyor?

Amazon ve eBay, kripto para birimini kabul etmeye başlamak için aceleci görünmüyor. Dijital varlıklar sektörünün kendine ait bir platform oluşturması gerekiyor mu? DeFi duymadıysanız size Bankacılık kredi sisteminin geleceğini anlatıyoruz.

Satoshi Nakamoto, Bitcoin için whitepaper’ı yayınladığında, vizyonu basitti: Ödemelerin bir bankanın aracılığı olmadan gönderilmesini sağlayan bir elektronik para işlevi türü yaratmak.

635 milyar dolarlık etkileyici piyasa değeri bir yana, kripto para biriminin ne kadar popüler olacağını çok az kişi tahmin edebilirdi. Ancak Bitcoin’in başarısı, büyük ölçüde bu dijital varlığın spekülasyon için sıklıkla nasıl satın alındığına ve saklandığına bağlı. Yakın tarihli bir Binance anketine göre, kripto sahibi olanların sadece% 11’i ödeme yapmak için kripto para kullanıyor.

Amazon ve eBay, milyonlarca kullanıcının kriptolarını özgürce harcamasını sağlayacak bir hareket olan dijital varlıklar için destek sunmaya çok az ilgi gösterdi. Uzun zamandır devam eden bir ironi, bu iki platformda da Bitcoin ile  amazon alışverişlermiz nasıl satın alabileceğimiz konusunda yatıyor … ama sadece kripto para olarak.

Bu e-ticaret devlerinin kriptoyu benimsemesini beklemek, izlenecek en iyi yaklaşım olmayabilir. Bitcoin on yıldan fazla bir süredir piyasada, Ether ilk olarak 2015’te piyasaya sürüldü ve binlerce altcoin onların izinden gitti. Daha küçük bağımsız perakendeciler, büyük madeni paraların perakende terapisi için kullanılmasına izin vermeye başladı, ancak bu ticaret yapanların çoğu niş sektörlere dayanıyor ve sınırlı bir ürün yelpazesine sahip.

Sonuç olarak, kripto sektörünün Amazon ve eBay’e kripto para karşı tepkisini oluşturması gerektiği konusunda beklenti artıyor. Avantajlar, dijital varlıkların nihayet amaçlanan hedefleri için kullanılmasını sağlamanın ötesinde. Bu girişimi almak, sermayenin zaten her çeyrekte milyarlarca dolar kar elde eden teknoloji devlerine akmasını engelleyecektir. Daha da iyisi, daha adil bir ekosisteme de yolunu hazırlamakta – mallarını satan küçük işletmelerin daha düşük ücretler ödediği ve jilet gibi kar marjlarını koruduğu bir ekosistem bahsedebiliriz.

Finansal özgürlük? Buna güvenmeyin

Kripto odaklı platformlar oluşturan e-ticaret girişimleri için bu, Bitcoin kullanarak bir çift spor ayakkabı satın almayı kolaylaştırmakla ilgili değil. Bu, herkes için gerçek finansal kapsayıcılık sağlamak ve blok zinciri teknolojisini milyonlarca insana sunmakla ilgilidir.

Şu anda, Amazon veya eBay’de bir şey satın almak istiyorsanız, bir banka kartına ihtiyacınız olacak ve bunun için bir banka hesabına ihtiyacınız olacak. Bu finansal hizmetlere erişimi olmayan yüz milyonlarca insan için bu pek de rahat değil. Sabit bir geliriniz olduğunu ve bir bankanın katı kredi kriterlerine olduğunuzu kanıtlamanız gerektiğinden, bir kredi kartı almak, atlamak için daha da fazla engel teşkil eder. Ve nakit olarak doldurulabilen ön ödemeli kartlar mevcut olsa da, genellikle çok yüksek işlem ücretlerine tabidirler.

Tüm bunlar, bir bankanın müdahalesi olmadan alışveriş yapmanın neredeyse imkansız olduğu bir dünyaya katkıda bulundu. Ve kripto para birimleri, e-ticaret satın alımları yapmak için fiat’a dönüştürülebilmesine rağmen, bu işlem zahmetli ve zaman alıcı hale gelebilir.

Alternatif

DeFi nedir,

kripto endüstrisinin Amazon ve eBay’e cevabı olarak kendini konumlandırıyor. Platform, ürünlerini dijital varlıklar karşılığında satmalarını sağlayarak küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemeyi hedefliyor.

Şirket, perakende dünyasını demokratikleştirmenin yanı sıra, herkesin kendi dükkanlarını kurmasına ve akıllı sözleşmelerle güvence altına alınmış kısa vadeli krediler çıkarmasına izin vererek kredi verme dünyasını sarsma konusunda cesur çözümlere sahip. Blockchain teknolojisinin kullanılması, bir bankanın dar kriterlerine uymak zorunda kalmadan birisinin zaman içinde güvenilir olduğunu kanıtlamasına ve tercihli kredi şartlarına erişmesine olanak tanır.

DeFi sayesinde kullanıcılar kendi bankaları olurlar ve kendi işlerini kurma fırsatına sahip olurlar.

DeFi For You CEO’su Adam C. Chaplin, Yakın zamanda yapılan bir AMA oturumunda, Marbella’daki rehin dükkanıyla ilgili bir belgeselden ilham aldığını ve zengin insanların lüks eşyalarını teminat olarak kullanmalarına izin verme konusunda uzmanlaştığını söyledi. zaman zaman nakit akışı sorunlarıyla karşılaşmanın çözümünü buldu.

Chaplin, “Bankasızlara yardım ediyoruz, piyasanın en üst noktasına yardım ediyoruz, bunu kelimenin tam anlamıyla milyonlarca insana açabiliriz – ve mikro krediler de büyük,” dedi.

Amazon ve eBay’i kripto kabul etmekten alıkoyan bir engel var: Ölçeklenebilirlik İle ilgili endişeler. Ethereum blok zinciri, son 12 ayda DeFi protokolleri arasında son derece popüler hale geldi, ancak tüm bu ağın baskı altında zorlanmasına neden oldu. DeFi For You, üç ila beş saniye arasındaki blok onaylama süresi sayesinde daha hızlı ve daha düşük maliyetler sunan Binance Akıllı Zinciri kullanmayı seçerek yeni teknolojiyi benimsedi.

DeFi For You, Binance Akıllı Zincirinde 31 Ocak TSİ 22: 00’da başlayan 24 saatlik bir ilk DeFi teklifi düzenliyor ve internete açılıyor.

defi-ile-alışveriş

defi-ile-alışveriş

Tagged with:

Yorum yapın