Bahreyn merkez bankası CoinMENA kripto para lisansı aldı.

Bahreyn merkez bankası şeriata uygun kripto para değişimini platformu CoinMena lisansladı.

Bahreyn merkezli kripto borsası CoinMENA, BAE ( Birleşik Arap Emirlikleri ) ve Suudi Arabistan da dahil olmak üzere birçok ülkede lansmanından önce Bankalar aracılığı ile kripto para transferi lisans aldı.

Merkezi Bahreyn’de bulunan ve yakında piyasaya çıkacak bir kripto para borsası olan CoinMENA, Bahreyn Merkez Bankası veya CBB’den kripto para işleme Kategori 2 lisans aldı.

Şirketin Pazar günü yaptığı duyuruya göre, yeni satın alınan “Kripto Varlık Hizmetleri Şirket Lisansı“, CoinMENA’nın lisanslı denetlenen bir kripto borsası ve online kripto platformu olarak para transferlerine şeriat kurallarına uygunluğu ile izin veriyor. CBB’nin lisansı, CoinMENA’nın merkez bankası tarafından belirlenen tüm operasyonel, teknik ve güvenlik gereksinimlerini karşılamasını sağlamakta.

CoinMENA, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Umman dahil olmak üzere Orta Doğu ve Kuzey Afrika veya MENA ülkelerinde hizmetlerini sunmayı planladığından, CoinMENA ayrıca Shariyah Review Bürosu tarafından şeriat uyumlu olarak onaylanmıştır.

Coinmena desteklediği ülkeler Bahreyn merkez bankası onayı ile.

Coinmena desteklediği ülkeler Bahreyn merkez bankası onayı ile.

CoinMENA, piyasaya sürüldüğünde Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP, Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere beş büyük kripto para birimini destekleyecek. Borsada ayrıca daha büyük işlemler için aktif bir platform da yer alacak ve müşterilere her OTC ticaretini denetleyen özel bir yönetici sağlayacak.

CoinMENA’nın kurucu ortağı ve genel müdürü Dina Sam‘an, şirketin lansmanından sonra daha fazla ülkeye genişlemeyi hedeflediğini söyledi:

CoinMENA büyüdükçe, küresel ölçekte önde gelen dijital varlık borsalarından biri olma bakış açısıyla, geniş dijital varlıklara erişim sağlayacağız ve faaliyet gösterdiğimiz yetki alanlarını genişleteceğiz.”

CoinMENA, şu ana kadar iki yıldan fazla bir süredir kripto ticaret platformunu başlatmak için çalışıyoruz. CoinMENA, 2019’un sonlarında Shariyah Review Bureau’yu dijital varlık platformu için Şeriat sertifikasyonunu ve Şeriat denetim hizmetlerini yönetmek ve denetlemek için bir dış kaynak tesisi olarak başarılı şekilde atadı.

Bahrain Merkez Bankasının Kripto Para transferlerini regule olabilmesi ve özelikle sahte hesaplarla sosyal medya ve siteler aracılığı ile lisanssız para transferleri yaptırmaya çalışan firmalara karşı uyarıcı notu da bulunuyor.

Kaynaklar.

Central Bank of Bahrain issues final rules on Crypto-asset services and Crypto-asset exchanges

Tagged with:

Yorum yapın