Binance Para Çekme Çözümleri

Binance ile Kripto Para Çekme İşlemlerinizden yeni çözümleri.

Binance, para çekmede müşterilerine tek bir pakette güvenlik, güvenilirlik, kolaylık ve çok yönlülük sunarak dünyanın en büyük kripto para borsası ünvanını aldı. Bitcoin’inizi nakit olarak satıyor,portföyünüzü çeşitlendiriyor veya bazı kripto para birimlerinizi hızlı trade ediyorsanız, bu makale size Binance’den nasıl para çekebileceğiniz alternatif yollarını öğretecektir.

Aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey, Binance’in iki ana para çekme türü sunmasıdır: kripto para çekme ve fiat para çekme. Geçmişte Binance’de sadece kripto para birimini kripto para çekme işlemlerine yönlendirilebilirdi. Binance’de fiat kanallarının tanıtılması sayesinde, dünyanın birçok bölgesindeki kullanıcılar artık gerçek zamanlı olarak doğrudan fiat para geri çekmelerini gerçekleştirebiliyor.

Binance Para Yatırma ve Para Çekme

Binance Para Yatırma ve Para Çekme

Kripto Para Çekme İçin Binance’i Seçmek İçin En İyi 5 Neden

Diğer kripto para borsalarına göre Binance’i seçmek için birkaç neden var, ancak bu makalede sadece ilk beşten bahsedilecek.

1. Güvenlik

Binance piyasadaki en güvenli kripto para borsalarından biridir. Ancak, tüm kullanıcılar fonlarını borsada uzun süre bırakmamaya teşvik edilir. İşlemlerinizi yapın ve paranızı mümkün olan en kısa sürede gönderin. Binance, müşterilerin para çekme için IP adreslerinin bir listesini eklemesine izin verir. Bu nedenle, birisi onaylanan IP adresleri listesinde olmayan bir IP’den hesabınızdan para çekmeye çalışırsa işlem engellenir. Daha fazla güvenlik için Binance, Google Authenticator’ı para çekme portalına entegre etti. Google’ın 2FA‘sı, ek bir güvenlik katmanının en güvenilir üçüncü taraf kimlik doğrulayıcı larından biridir. Her işlem sırasında, devam etmeden önce 2FA kodunuzu girmeniz istenecektir.

  1. Kolaylık

Kripto para birimlerinin ve fiat piyasası Binance’ten çekilmesi olabildiğince uygundur. Tek yapmanız gereken hesabınıza giriş yapmak ve yukarıdaki adımları takip etmektir. Paranız kısa sürede Güven Cüzdanınıza veya banka hesabınıza yansıtılır. Binance’deki standart kripto para birimi ve Binance Kullanıcıları arası ticaret bile diğer borsalara göre daha uygundur.

  1. Düşük Para Çekme Ücretleri

Binance’deki para çekme ücretleri rekabetçidir. Diğer birçok borsa işlem başına 10 ila 30 dolar arasında ücret alırken, Binance itibari para çekme için 1 ila 15 dolar alıyor. Kripto para çekme işlemleri için aynı aralıktır. Tek yapmanız gereken 1 ila 15 $ arasında bir kripto para birimi eşdeğeri ödemektir. Binance, müşterileri platformu ne sıklıkta kullandıklarına ve işlemlere harcadıkları para miktarına bağlı olarak seviyelere yerleştirir. Çok fazla para harcamamış yeni kullanıcılar Seviye 1’dedir, ilerledikçe seviyeleri yükselir ve işlem ücretlerinde indirim alırlar. Ayrıca BNB ücret kesintilerinden bazı indirimlerden yararlanabilirsiniz.

  1. Para Çekme Hızı

Ücret yapısı, kolaylık ve güvenlik sizi ikna etmek için yeterli değilse, hız yeterli olabilir. Genellikle, Binance’teki bir para çekme talebinin gerekli ayrıntıları doldurduktan sonra tamamlanması yaklaşık beş dakika sürer. Para çekme işleminin kullanıcı hesabına yansıması sadece beş ila on dakika sürer. Nadir durumlarda, para çekme işlemi 24 saat ertelenebilir. Paranızı 24 saat içinde alamazsanız yardım için Binance’ten bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle iletişime geçin.

  1. Cüzdandan Cüzdana Transferler için Kolaylık

Binance to Trust cüzdanından para çekmenin rahatlığının yanı sıra, birkaç dakika içinde Trust cüzdanınızdan yani Trust Wallet dan başka bir cüzdana kripto para gönderebilirsiniz. Trust cüzdanı, en güvenilir kripto para cüzdanlarından biridir. Kripto para birimlerinizi Binance’ten başka bir borsaya aktarmak istiyorsanız, önce Trust Cüzdanınızdan geçmesi gerekir. İşlem basittir.

Binance, kripto paranızı çekmek için iki ana yöntem sunar: Fiat ve Crypto.

Fiat Para Çekme

Binance, ABD doları (BUSD üzerinden), Euro ve İngiliz sterlini ve bunun yanında Türk Lirasi ile para çekme gibi dünyada en yaygın kullanılan para birimlerinden bazıları da dahil olmak üzere 14 para biriminin geri çekilmesini desteklemektedir. Binance’te kriptodan fiat para çekme işlemi yapabilmeniz için, Türk Lirasi birimine karşılık gelen mevcut fiat hizmeti için bir Binance hesap açmanız gerekir. Bu desteklenen yerel para birimleri için, nakit çıkış ihtiyaçlarınız için önde gelen finansal hizmet şirketleri ile birlikte çalıştık.

Binance para birimlerinin geri çekilmesiyle ilgili adım adım prosedür için lütfen bu kılavuzu okuyun. 

Kripto Para Çekme İşlemleri

Binance’in oluşturulmasından bu yana varsayılan para çekme seçeneği olan kripto para çekme, Binance’te listelenen tüm kripto para koinleri için kullanılabilir. Birkaç ana kripto söz konusu olduğunda, size kripto para birimini destekleyen farklı blockchain’lere çekilme seçeneği bile veriyoruz. Örneğin, Bitcoin’i şimdi çekerseniz, kripto fonlarınızı güvence altına almak için tercih ettiğiniz blockchain olarak Bitcoin, Ethereum, Binance Chain ve Binance Smart Chain arasından seçim yapabilirsiniz.

İhtiyaçlarınız için birçok kripto cüzdanı olsa da, binance’in birkaç kripto para birimini destekleyen ve jetonlarınızı hızlı, güvenli ve kullanışlı bir şekilde depolamak için önde gelen bir seçenek olan resmi kripto cüzdan uygulaması Trust Wallet‘ın kullanılmasını öneririz. Trust Cüzdanınıza kripto para çekmeyle ilgili adım adım prosedür için lütfen bu kılavuzu okuyun. 

Özet

Binance, para çekme ücretleri söz konusu olduğunda rekabetçi fiyatlar sunar ve platformdaki para yatırma işlemleri% 100 ücretsizdir. Ücret yapısı ve BNB kesintileri de sadık müşterilerin para çekme ücreti indirimlerinden yararlanmasına izin verir. Para çekme işlemleriniz için Binance’i kullanmanın güvenliğini, rahatlığını ve hızını unutmayın. Binance, kripto para sektörünün en güvenilir platformlarından biridir. Binance’teki para çekme işlemleri sırasında ek güvenlik katmanları eklemek için Google Authenticator’ı kullandığınızdan ve beyazliste  tamamladığınızdan emin olun. 

Binance’in Kayıt Olma ve Para Çekme İşlevini Buradan Deneyin

Daha fazla bilgi için aşağıdaki destek hattımızı kullanabilirsiniz.