Yanlış “KYC Sızıntısı” açıklaması

Binance Yanlış “KYC Sızıntısı” açıklaması

Tarih: 07-08-2019

Binance Duyuru Güncel Haberler

Binance Duyuru Güncel Haberler

Sevgili Binanscililer,

Kimliği belirsiz bir kişinin Binance KYC verilerine benzerlik taşıyan 10.000 fotoğrafı saklama karşılığında 300 BTC talep ederek bizi tehdit ettiğini ve taciz ettiğini bildirmek isteriz. Bu davayı hala meşruiyet ve uygunluk içinde araştırıyoruz. İşbirliği yapmayı reddeden ve bu gaspa devam eden bu belirsiz şahıs, verileri kamuoyuna ve medya kuruluşlarına dağıtmaya başlamıştır.

Her şeyden önce, bu verileri sistemimizdeki verilerle karşılaştırırken tutarsızlıklar vardır. Şu anda, binance’ten herhangi bir KYC görüntüsü elde edildiğini gösteren hiçbir kanıt sağlanmamıştır, çünkü bu görüntüler sistemimiz tarafından basılan dijital dataları içermemekte ve örtüşmemektedir. Bununla birlikte, güvenlik ekibimiz bu görüntülerin kaynağını belirlemek için olası tüm ipuçlarını takip etmek için çok çalışıyoruz.

Kamuya açık görüntülerin ilk incelemesinde, hepsi Şubat 2018’den kalma gibi görünüyor, bu sırada Binance, o zamanki yüksek istek hacmini ele almak için KYC doğrulaması için üçüncü taraf bir servis aldığı firma ile sözleşme yapmıştı. Şu anda, daha fazla bilgi için üçüncü taraf satıcıyla araştırıyoruz. Araştırmaya devam ediyoruz ve sizi bilgilendireceğiz.

 

Bunun, 

https://decrypt.co/4648/binance-kraken-exchange-data-haul  gibi önceki haber makalelerinde ele alınan veri kümesiyle aynı olduğuna inanıyoruz. Bilgisayar korsanı ayrıca birden fazla borsadan KYC bilgilerine sahip olduğunu iddia ediyor. Verilerin kaynağını kanıtlaması istendiğinde, birey 300 BTC talep etti ve bulgularının reddedilemez kanıtlarını sağlamayı reddetti. Daha sonra, iyi niyetle beyaz şapka hacker gibi davranarak sahte iddialarla basına gittiler. İlgili hükümet kuvvetleri ile irtibata geçilmiş diri dirlik ve bu kişiyi takip etmek için onlarla yakın bir şekilde çalışacağız.

Bu kişiyi tanımlamaya yardımcı olacak herhangi bir bilgi sağlayabilirseniz ve yasal işlem yoluyla bireyi takip etmemize izin verirseniz, sağlanan verilerin ilgisine bağlı olarak 25 BTC’ye kadar bir ödül sunacağız. Bu bilgileri https://www.binance.com/en/support bir destek bileti açarak gönderebilirsiniz.

Son olarak, bununla ilgisiz olarak, lütfen Binance müşteri hizmetlerini taklit edebilecek ve paranızı çekmenizi talep edebilecek dolandırıcılara karşı dikkatli olun. 

Kullanıcılarımızın gizliliğini korumanın ve içinde depolanan kripto fonlar da dahil olmak üzere sistemlerimizi güvende tutmanın en büyük önceliğimiz olduğunu lütfen unutmayın. Kullanıcılarımızın bilgilerinin güvende tutulmasını sağlamak için çok sayıda önlemimiz var ve topluluğumuza hizmet ederken en yüksek şeffaflık derecesini korumaya devam edeceğiz.

Soruşturmamız boyunca herhangi bir gelişmeden hepinizi haberdar edeceğiz ve sürekli güven ve desteğiniz için minnettarız.

 

Binance Güvenlik Ekibi

2019/08/07

Tagged with:

Yorum yapın