Emirates Bitcoin ödemelerini kabul edecek ve NFT koleksiyonlarını başlatacak

Bitcoin ve Emirates: Emirates BTC ödemelerini kabul edecek ve NFT koleksiyonlarını başlatacak.

Emirates, operasyon direktörü Adel Ahmed Al-Redha’ya göre, erişimini genişletmek için metaverse ve NFT’ler gibi yeni teknolojileri araştırıyor. Ayrıca müşteri takibi için blokchain teknolojisini de geliştirdiklerini belirtdi.

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) en büyük havayolu şirketi olan Emirates, Bitcoin (BTC) ödemelerini uygulamayı ve şirketin web siteleri üzerinden işlem görecek değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) ile başlatmayı planladığını açıkladı.

Arabian Travel Market’te düzenlenen bir medya toplantısında, Emirates’in baş işletme sorumlusu Adel Ahmed Al-Redha, BAE merkezli havayolu şirketinin kripto ödemeleri, blockchain takibi, metaverse ve NFT’ler gibi blockchain ile ilgili projelere odaklanacak yeni çalışanları işe alacağını belirtti .

Emirates Bitcoin chief operating officer COO Adel Ahmed Al-Redha

Emirates Bitcoin chief operating officer COO Adel Ahmed Al-Redha

Al-Redha’ya göre, havayolu şirketi uçak kayıtlarını tutmak için blockchain kullanmayı düşünüyor. Ek olarak, havayolu yöneticisi ayrıca operasyonlar, eğitim, web sitesi bilet satışları ve diğer havayolu ile ilgili deneyimler gibi süreçlerini dijital dünyaya dönüştürmek için meta verse’i kullanabileceğini de belirtti. Havayolunun operasyon direktörü, bunun süreçleri “daha etkileşimli” hale getireceğine inanıyor.

Bunların dışında Al-Redha, havayolu endüstrisinin giderek daha fazla yolcunun gelmesiyle yavaş yavaş geri dönüş yaptığını da belirtti. Erişimini genişletmek için firma, Bitcoin ödeme hizmeti ve işlem görecek NFT koleksiyonları gibi yeni teknolojileri benimsiyor.

Dünyanın dört bir yanındaki havaalanları ve havayolları, blockchain tabanlı teknolojileri ve kripto ödemelerini entegre etmenin yollarını arıyor. Şubat 2021’de Air France, COVID-19 test sonuçlarını doğrulayan blockchain tabanlı bir sistem oluşturmak için çeşitli kuruluşlarla ortaklık kurdu.

Mart 2021’de Letonya havayolu şirketi airBaltic, ödeme seçeneklerine Dogecoin (DOGE) ve Ether’i (ETH) ekledi. Havayolu, 2014 yılından beri BTC’yi kabul ediyor ve USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD) ve Gemini Dollar (GUSD) gibi diğer para birimlerinin kullanılmasına izin veriyor.

Ekim 2021’de Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, havayolu şirketi Volaris El Salvador’un BTC ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Duyuru, El Salvador’un BTC’yi yasal ihale olarak ilan ettiğinde BTC’nin kabul görmesi için yaptığı baskının ardından geldi.

Tagged with:

Yorum yapın