Kazanmak için Oyna Nedir ve Blokzincir oyunlarından Nasıl Para kazanabilirsiniz ?

Kazanmak için Oynanan Oyunlar Nedir ve Blokzincir oyunlarından Nasıl Para kazanabilirsiniz ?

Okuma zorluğu: Başlangıç

Tarih: 9 Aralık 2021

Kazanmak için Oyna Oyunları

Kazanmak için Oyna Oyunları Tanıtımı

Kazanmak için oynanan oyunları, kullanıcıların piyasada satılabilen kripto ve NFT’leri ekip biçmelerine veya toplamalarına olanak sağlar. Oyunu düzenli olarak oynayarak, her oyuncu satmak ve bir gelir elde etmek için daha fazla öğe veya jeton kazanabilir. Hatta Asyadaki oyuncular bu blockchain oyunlarını oynayarak aylık maaşlarını yakalamaya veya geçmeye başladılar. Ancak, bu tür etkinlikler risk içerir, çünkü genellikle oyunu oynamak için karakterler ve öğeler satın almak için ilk yatırımı yapmanız gerekir.

Blockchain, bu öğelerin kazanabileceğini garanti eder ve çalışan dijital ekonomiler oluşturur. Blockchain teknolojisi ve NFT’ler, çoğaltılmış olması imkansız dijital öğelerin oluşturulmasına izin verilir. Bu, dijital kıtlık kavramını yarattı.

Para kazanmak için NFT’lerinizi veya kripto paranızı bir NFT pazarına yatırmanız veya Binance gibi bir borsaya yatırmanız gerekir. Doğrudan fiat paraya dönüştürmeniz pek mümkün değil, bu yüzden önce bir stablecoin için almak bugünkü fiat paraya çevirmek için kullanmanız gereken yoldur.

Binance deki Kripto paralarınızı fiat para yani Türk Lirasına çevirme yöntemlerini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

NFT veya token-jetonlarınızı sattıktan sonra, stablecoin’i istediğiniz fiat paraya dönüştürebilir ve Türkiye içindeki veya bulunduğunuz ülke mevcut kanalları kullanarak banka hesabınıza paranızı alabilirsiniz. Başka bir seçenek, stablecoin’i Binance Visa Card gibi bir kripto kartla alışveriş için kullanılmaktır. Ne yazıkki Türkiye içinde kripto kartların yasaklanması ile engellenmiş durumdadır fakat alternatif yazımıda

Türkiyede içinde kullanabileceğiniz kripto kartlar yazımıza göz atabilirsiniz.

Giriş

Blockchain oyunları, Cryptokitties gibi basit NFT Token (NFT) koleksiyonlarının ticaretinden çok daha fazla yol kat etti. Artık cüzdanınızda en nadir NFT olmasa bile kripto oyunları oynayarak para kazanma şansına sahipsiniz.

Video oyunları nadiren oyunculara dijital varlıklar satarak gerçek hayattan gelir elde etme şansı verdiğinden, fikir kulağa çekici geliyor. Bu yeni oyun modeli ile kullanıcılar artık kripto dünyasında para kazanabiliyorlar.

Binance Kripto Para Borsasına üye ol

Binance Kripto Para Borsasına üye ol

Kazanmak için oyna oyunları nelerdir?

Kazanmak için oyna, oyuncuların sadece oyunu oynayarak sabit bir kripto geliri oluşturmalarını sağlar. Her oyunun mekanizması farklı olabilir, ancak ödüller genellikle bir oyunun para biriminin staking yani tarımı veya takas edilebilir NFT öğelerinin oluşturulmasından gelir elde edilir. Eski blockchain oyunlarında, kullanıcılar esas olarak kar elde etmek için rastgele şanslara güveniyordu. Bununla birlikte, kazanmak için oyna, oyuncuların bir gelir elde edebileceği oyun içi ekonomiler ve iş modelleri eklendi.

Ethereum blok zincirindeki Axie Infinity oyun oynıyarak kazanlara en popüler örnektir. Oyun, geleneksel video oyunu öğelerini ve oynanışı eski blockchain oyun modeli ile birleştirdi. Örneğin, Axie Infinity genellikle geleneksel oyun endüstrisinde görülen bir macera moduna, PvP savaşlarına ve turnuvalara sahiptir. Oyun Windows, Android, Mac OS ve iOS için kullanılabilir.

Kazanmak için oyun nasıl çalışır? 

Oyun ve finans karışımı ile, kazanmak için oyun GameFi kategorisine girer. Her oyun oynamak ve ilerlemek için finansal kazançlar sağlayabilir. Belirtildiği gibi, genellikle kullanıcıların iki ana şekilde gelir elde etmelerini sağlayan belirli eylemleri tekrarlamanın bir yönü vardır:

 1. Oyun içi kripto para birimleri kazanmak. Bir örnek, günlük görevleri tamamlayarak veya canavarlarla ve oyuncularla savaşarak elde edilen Axie Infinity’nin Pürüzsüz Aşk İksiri (SLP) olacaktır.
 2. Oyun içi NFT’leri kazanmak veya ticaretini yapmak. Her NFT, oyundaki bir öğeyi, karakteri veya başka bir koleksiyon öğesini temsil edebilir. Oyuna bağlı olarak, bunlar tamamen kozmetik olabilir veya oyun içinde bir kullanım veya amacı yerine getirebilir.

Ayrıca kazanılır oyunlarla kazanabilecek üçüncü bir alternatif daha var: staking. Bazı NFT oyunları, kullanıcıların NFT’leri veya kripto para birimlerini akıllı sözleşmelere kilitlemesine izin verir ve bu da ödüller kazandırır. Örneğin, MBOX token-jeton staking momo NFT Gizem Kutuları ile kullanıcıları ödüllendirir. Her biri, daha sonra ikincil piyasada satılabilen farklı nadirliklerde rastgele bir NFT içerir. Ancak, büyük staking ödülleri kazanmak için çok büyük bir ilk depozitoya ihtiyacınız olacak.

mobo-gizemli-kutu-banner

Mobo gizemli kutusu

Blockchain teknolojisi, kazanmak için oyun oynamayı kazançları nasıl güvence altına alır?

Kripto para dünyasında, kazanmak için oynamak yeni bir şey değil. Fiat tabanlı müzayede evleri veya altın çiftçileri tarafından tutulan ikincil pazarlar ile birçok çevrimiçi oyun (genellikle MMORPGs) vardır. Kripto para oyunları için kritik fark, bu para birimlerinin ve öğelerin blockchainde. Bir blok zinciri, sahipliğini, meşruluğunu ve nadirliğini kolayca kanıtlayan çeşitli özelliklere sahiptir.

Değiştirilemez bir veritabanı gibi bir blockchain ağı düşünebilirsiniz. Her biri blok zinciri verilerinin bir kopyasını tutan dağıtılmış bir bilgisayar ağı (kullanıcılar) tarafından tutulur. Bu, birinin blockchain verilerini değiştirmesinin, çoğaltması veya silmek neredeyse imkansız olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle, blockchain oyunları, öğe çoğaltma, hack’leri ve geleneksel oyunlarda yaygın olan diğer istismarlar gibi sahtekarlık veya yolsuzluğu önleyecek şekilde geliştirilebilir. Oyun içi bir öğenin değerinin önemli bir parçası nadirliğidir. Blockchain ile kopyala yapıştır yoktur. Bir öğe benzersizse, çoğaltılmasının hiçbir yolu yoktur. Bu, oyun içi öğeler için gerçek değer yaratmaya yardımcı olur.

İnsanlar kazanmak için oynanan oyunlardan ne kadar gelir elde edilir?

Oyun oynamak genellikle ortalama bir kullanıcıyı para kazanma yolları bilinmemektedir. Normal oyuncuların bir blockchain oyunundan gelir elde edebileceklerini anlamak imkansız görünebilir. Aslında, birçok insan özellikle gelişmekte olan ülkelerde Axie Infinity gibi kripto oyunlarından geçim masraflarını kazanabiliyor.

Çiftçilik, kazançlarınızın becerilerinizle ve oynadığınız süreyle yükselen ve daha istikrarlı bir gelir akışı sağlayabilir. Bu tarım yöntemi, Axie Infinity’nin işsizlik ödeneğine alternatif hale geldiği Filipinler’de popüler olduğunu kanıtladı. Oyuncular piyasa fiyatına ve oyun süresine bağlı olarak aylık 200 ila 1.000 $ (USD) arasında tarım SLP’i yapabilirler. Tarım avantajları genellikle NFT yaratıkları ve öğeleri ticareti alternatifinden daha düşüktür, ancak düzenli bir gelire ihtiyaç duyan herkes için çok daha güvenlidir.

Axie Infinity gibi oyunlar da, yenilerini yetiştirmek için NFT’lerinizi (Axies) bile kullanabilirsiniz. Ancak, yeni yetiştirilen bir Axie’nin değerini doğru bir şekilde tahmin edemezsiniz. Ekim 2021 itibarıyla, satılan en pahalı Axie (Angel) 7 Kasım 2020’de 131.970 dolara satıldı ve şu anda 3.000 ETH için listelendi. Bu sayılar cazip gelse de, kazanmak için oynanan oyunlardan NFT satan biri için ortalama bir gelir tahmin etmek rastgele olması nedeniyle zordur.

Kazanmak için oyun oynamaya nasıl başlarım?

Kazanılacak her oyun yeni oyuncular için farklı gereksinimlere sahip olacak. En azından, kriptonuzu saklamak ve oyuna bağlamak için MetaMask veya Binance Chain Wallet gibi bir kripto cüzdanına ihtiyacınız olacak.

Ayrıca, bir karakter ekibi kurma veya oyun içinde kullanılan öğeleri satın alma gibi ilk karateri satın alımıda yapmanız gerekebilir. Kripto oyun ekonomisine girmek genellikle ücretsiz değildir.

Ekim 2021 itibariyle, Axie Infinity üç Axies satın almak için yaklaşık 600 $’lık bir başlangıç yatırımı gerektiriyor. Bu, oynanıştan sonraki birkaç ay içinde ödenebilir, ancak yine de oyuna başlangıç için bir engel oluşturur.

Başka bir seçenek, temelde başka bir oyuncudan ücretsiz olarak Axies ödünç alabileceğiniz ve ardından elde ettiğiniz geliri o oyuncuyla (yönetici olarak adlandırılır) paylaşabileceğiniz kazançları aramaktır. Başka bir deyişle, gelirinizin bir yüzdesi axie karakterini ödünç sağlayan oyuncuya paylaşılır. Başlangıç takımınızı oluşturduktan ve günlük görevleri ve zorlukları tamamladıktan sonra, Binance ve diğer kripto borsalarında işlem gören bir ERC-20 jetonu olan SLP’yi sürekli olarak kazanmaya başlayacaksınız.

Axie-infinity-angel-karakteri

Axie infinity oyna kripto kazan

Kazanmak için oynanan oyunlardan nasıl para kazanılır? 

NFT oyunları oynarken, kazanmak için iki ana seçenek olduğundan bahsettik: satmak için NFT’ler bulmak veya oyun içi kripto para akışı yapmak için düzenli olarak oynamak.

Bu faaliyetler size NFT’ler, jetonlar veya her ikisini de ikincil piyasada satmanızı sağlayacaktır. Sahip olduğunuz kripto para birimlerine ve öğelere bağlı olarak, Binance’te hem NFT’lerinizi hem de token-jetonlarınızı satabilirsiniz. Ethereum ve Binance Smart Chain (BSC) NFT’leri Binance NFT Marketplace’e kolayca eklenebilir, ancak satmak istediğiniz NFT tokenların Türkiyede Binance tarafından listelenip listelendiğini kontrol etmeniz öneririz. Ayrıca KYC işlemini tamamlayarak hesabınızı doğrulamanız gereklidir.

Kazanmak için oynanan oyunlardan kripto para kazanma

SLP veya SAND gibi bir jetonu nakde çevirmek için, kazanmak için oynadığınız kripto paranızı takas edilebilir bir çiftte sunan bir kripto borsaya ihtiyacınız olacak. Kazançlarınızı gerçek hayatta kullanmak istiyorsanız, jetonları itibari fiat para birimiyle (Türk Lirası) değiştirip banka hesabınıza çekebileceğinizi Binance Türkiye ile yapabilirsiniz. Başka bir seçenek, kripto paranızı harcamak için bir kripto kartı kullanmaktır (örneğin, Binance Visa Card).

Ayrıca kazançlarınızı bir stablecoin, ancak bunları fiat’a dönüştürmek ekstra bir adım gerektirecektir. Fonlarınız BUSD gibi bir coin’de SLP, SAND veya Bitcoin (BTC) gibi yükselen kripto paradan daha kararlı olacaktır. Bir örneğe bakalım.

Sandbox‘ı oynayarak, şimdi satmak istediğiniz biraz SAND kazanmayı başardınız. SAND’inizi nakde çevirmek için önce bunları Binance hesabınıza yatırmanız gerekir.

 1. MetaMask veya başka bir kripto cüzdanı kullanıyorsanız, kripto para birimi tokenlarınızı aktarmak için para yatırma adresini gönderen cüzdana kopyalayın. Binance Smart Chain için BNB ve Ethereum için ETH gibi ücretlerinizi ödemek için kripto paraya ihtiyacınız olacağını unutmayın.
 2. Daha sonra, döviz görünümünde, ticaret için uygun bir SAND çifti seçin. SAND / BUSD iyi bir seçenektir, çünkü BUSD itibari para birimleriyle kolayca değiştirilebilir ve kazançlarınızı kilitlemek için kullanılabilir.
 3. Ardından, istediğiniz sipariş türünü kullanarak SAND token satın. Burada bir piyasa emri kullandık, ancak bir limit emir veya stop emri de kullanabilirsiniz.
 4. Şimdi EUR / BUSD gibi BUSD pazarlarında fiat’a dönüştürülebilen BUSD’ye sahip olacaksınız. Fiat için satış yaptığınızda, binance’den paranızı çekmek, Türkiye de ve güncel para çekme yöntemlere bağlı olarak değişebilir. Daha fazla bilgiyi SSS destek sayfamızda bulabilirsiniz.

Kazanmak için oynanan oyunlardan NFT’leri nakite çevirme

Kazanmak için oyna oyunları için NFT öğeleri ve koleksiyonlar kazandıysanız, kazançlarınızı nakde çevirmek için bunları bir NFT borsasında takas etmeniz gerekir. Binance NFT Marketplace, NFT’lerinizi doğrudan Binance’te satmanıza izin sağlayan bir para yatırma özelliğine sahiptir. NFT’niz bunlarla uyumlu olduğu sürece merkezi olmayan borsaları da kullanabilirsiniz.

 1. NFT’lerinizi Binance’te satmak için Binance hesabınızı oluşturun veya oturum açın. NFT’nizin Metamask gibi uyumlu bir cüzdanda olduğundan emin olmanız gerekir. Kyc doğrulamasını da tamamlamanız gerekir.kripto-koin-hesaba-yukleme
 2. Ardından, Binance NFT giriş sayfasına gidin, [Kullanıcı Merkezi] ve ardından [Para Yatırma] tıklayın.
 3. BUSD-SAND-satin-alma
 4. sand-busd-cevrilme
 5. NFT’nizin açık olduğu ağa bağlı olarak BSC veya ETH’yi seçin. Daha sonra NFT’nizi göndermeniz gereken adresi görürsünü

nft-cevrim-network-secimi

Daha ayrıntılı talimatlar için, Binance’te NFT Nasıl Yatırılır ‘ a göz atın. NFT’nizi hesabınıza aktardıktan sonra, çeşitli kripto para birimlerinde açık artırma veya sabit fiyat formatıyla satabilirsiniz. BUSD, satışınızı ayarlarken iyi bir seçenektir, çünkü çok az volatiliteye sahiptir ve kolayca fiat’a dönüştürülebilir. Sizin için doğru yöntemi bulmak için Binance NFT Marketplace’te NFT Nasıl Satılır’a bakın.

Vergi kuralları

Kazançlarınızı nakde çevirmek için Binance’i kullanmaya karar verirseniz, Türkiye içindeki kripto kanunlarına göre ve düzenlemelere bağlı olarak aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla seçenek vardır. Ancak, nakde çevirmek için kullandığınız kripto para borsaların vergi kurallarını kontrol etmek her zaman önemlidir. Ayrıca kriptonun borsa yasal kurallarını Türkiye güncel haberleri takip etmeniz gerekebilir, bu nedenle her zaman kendi durum tespitinizi ve araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Kapanış düşünceleri

Kripto para birimleri ile kazanç söz konusu olduğunda kripto para kazanmak için oynanan oyunlar daha çok yeni bir alandır. Çoğu yeni proje ve fikirle, bunlardan yararlanmak için genellikle kuyrukta ilk sırada olmanız gerekir. Ancak, kazanmak için oyna, oyuncuların para kazanmasını mümkün kıldı. Yine de, birçok oyun yüksek riskli, kötü tokenomik ve hatta dolandırıcılık nedeniyle sürdürülemez olabileceği için her zaman dikkatli olmalısınız. GameFi’yi keşfetmek ve daha fazla kazanmak istiyorsanız, Binance NFT sayfasına gidin. Mobox ve Komşum Alice gibi NFT Gizem Kutularının düzenli lansmanları var, hepsi oyun dünyasında kuruluma yardımcı olabilecek kullanılabilir NFT’ler içeriyor.

Tagged with:

Yorum yapın