Kripto Madenciliği ve GPU karşılaştırması

Kripto Madenciliğinin GPU’yu Nasıl Etkilediğini Gösteren Youtube Videsu

Yeni bir RTX 2080 Ti grafik kart, 18 aylık kripto madenciliği için kullanılan bir kartla karşılaştırılıyor.

kripto-madencilik-grafik-kart-karşılaştırması

Kripto madencilik grafik kart karşılaştırması

Yakın zamanda yayınlanan bir video, uzun süreli kripto madencilik ile stresin masaüstü grafik kartları üzerindeki etkilerini ispatlıyor. Videoda, YouTuber Testing Games, yeni bir RTX 2080 Ti kartını kripto madenciliği için 18 aydır kullanılan bir kartla karşılaştırdığını youtube videosunda karşılaştırmasını sunuyor.

Ekranda, kripto madenciliğine tabi tutulan RTX 2080 Ti’nin yepyeni olandan daha sıcak çalışarak daha düşük GPU saat hızları sağladığını görebiliyoruz. Temelde, kıyaslanan tüm oyunlarda farklılıklar vardır.

Bununla birlikte, Test Oyunları’nın kıyaslamalarında bazı kusurlar olduğu unutulmamalıdır. YouTuber, termal bileşiklerini yeniden uyguladıktan sonra kullanılan RTX 2080 Ti’yi kıyaslamadı, bu da kripto madenciliğinin oyun içi performansı uzun vadede oyun oynamadan daha fazla etkileyip etkilemediği belirsizliğini koruyor.

Yine de video, ikinci el satın alırken bir uyarı görevi görüyor. Yine de ikinci el satın almayı seçerseniz, performansı artırmak için kullanılmış grafik kartının fanlarını temizlemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bir kartın GPU’sunu yeniden yapıştırabilirsiniz.

Bu, oyuncular için sadece bir tavsiye!

Tagged with:

Yorum yapın