Mastercard Bakkt ile Kripto para ödeme yolu açılıyor

Mastercard, Bakkt ile çözüm ortaklığı sunarak, Kredi Kartı Kabul eden satıcılar Kripto ile alışveriş Hizmetleri Sunabilecek

Mastercard Bakkt ile çözüm ortaklığı sunarak, Kredi Kartı Kabul eden satıcılar Kripto ile alışveriş Hizmetleri Sunabilecek.

CNBC tarafından hazırlanan bir rapora göre, ödeme devi Mastercard kripto geleceğini iki katına katlayacak. Şirket, kripto kapasitelerini artırmak amacıyla bir finansal hizmetler şirketi olan Bakkt ile ortaklık ilan etti.

CNBC’nin iddiasına göre entegrasyon, Mastercard kullanıcılarının, bankalarının veya satıcılarının kripto para birimiyle ilgili ürünler sunmasına izin verecek. Kripto cüzdanlara erişim ve Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklarda ödenecek sadakat ve ödül programlarının potansiyel lansmanı olarak sunulması planlanmış.

Bakkt, ana akım medyaya ortaklığa aşina iki üst düzey kaynağın kripto para birimlerindeki fonların vesayetini üstleneceklerini söyledi. Buna ek olarak, Mastercard’ın dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sherri Haymond şunları ekledi:

Tüm ortaklarımıza, yaptıkları her neyse kripto hizmetlerini daha kolay ekleme olanağı sunmak istiyoruz. Ortaklarımız, bankalar, fintech‘ler veya iş yeri sahipleri olsun, müşterilerine Baktt platformuyla entegrasyon yoluyla kripto para birimi satın alma, satma ve tutma olanağı sunabilir.

Haymond, müşterilerinin Mastercard’dan daha fazla kripto kapasitesi talep ettiğini iddia ediyor. Benzer bir hikaye JP Morgan Chase, Goldman Sachs ve geleneksel finans sektöründeki diğer büyük şirketler tarafından da paylaşıldı.

Yönetici, finansal hizmetler sunan bankaların ve şirketlerin kripto para birimleri etrafında dönen faizi dikkate aldığını iddia ediyor. Bu şirketler müşterilerinin daha kripto dostu platformlara geçişini engellemek istiyor.

Mastercard Bitcoin ve Kripto Kazanmanızı Sağlayacak

CNBC tarafından aktarılan veriler, ödeme devinin dolaşımda 2,8 milyardan fazla Mastercard’ı olduğunu ve geleneksel finans sektöründeki 20.000’den fazla kuruluşla bağları olduğunu iddia ediyor. Böylece, Bakkt ile entegrasyonları, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için yeni kripto kullanım alanları açacakdır.

Mastercard ve Visa, Bitcoin ve kripto para birimlerinin geleceğin bir parçası olarak önemini kabul gördü. Şirketler kripto tekliflerini artırmak için çeşitli girişimler başlatıyor.

Bakkt Gaving Michael CEO’su, milyonlarca satıcının müşterilerine ödül programlarıyla kripto kazanmanın yollarını sunmaya nasıl başlayabileceğini anlattı.

“Giriş engellerini azaltıyoruz, insanların ödül puanlarınız gibi bir şey alıp kripto paraya takas etmelerine izin veriyoruz. Bu kolay bir yol çünkü nakit kullanmıyorsunuz, bilançonuzda boşta duran bir şey koyuyorsunuz ve biz de işe başlangıca izin veriyoruz.

Bitcoin, yazıldığı sırada günlük grafikte %4.2 karla 63.462 dolardan işlem yapıyor.

 

Kaynak. Reynaldo Marquez-Bitcoinist

Tarih. 25-10-2021

Tagged with:

Yorum yapın