NFT nasıl ve nerde satılır?

NFT nasıl ve nerde satılır?

Mart 21

Dijital sanat bir rönesans gibi dönüşüm yaşıyor. Bu nedenle, bu düşüncede, sanatımızı blockchain’de NFT (non-fungible tokens- değiştirelemez kripto para) şeklinde yapmaya ve satmaya başlamak için gereken tüm bilgileri sunuyoruz..

NFT_logo-nasıl-satılır

NFT nasıl satılır

NFT nedir?

NFT, Orijinallik Sertifikası gibi Fungible Olmayan Blok Zincir değeridir. Gerçek hayatta, klasik sanat eserleri ve değerli, tarihi eserler genellikle nesnenin orijinalliğini gösteren makbuzlarla açık artırmada satılır.

NFT aynı şeyi dijital öğeler için de yapar. GIF, JPEG, MP3 ve diğer biçimlerde benzersizliği onaylarlar. Bu teknoloji, dijital dosyalar için daha önce mümkün olmayan yeni bir sahiplik türü oluşturur. NFT’ler satın alabilir, edinilebilir veya satılabilir ve hatta fiziksel nesneler şeklinde ise yok edilebilir ama dijital onaylanmış NFT ler özel imzalı onaylı olduğundan ve blok zinciri içinde tutulduğundan imha edilemez ve orjinalliği onaylanmıştır.

Çalışmanızı NFT’ye dönüştürme işlemine “Minting” denir, bu da yeni bir blockchain kripto değeri oluşturma işlemini ifade eder ve görüntü dosyanız gibi bu içeriğe sonsuza kadar eklenecektir. Sanatçılar, dijital sanat eseri kripto para değeri karşılığı NFT ve sanat eserini satın alıp tekrardan satışa sunan komisyoncular ile bir komisyon ekleyerek dahili NFT’yi değerine ekliyebilir (genellikle% 10 ila 30 komisyonla tekrar satış gibi). Çalışmaları ne zaman yeniden satılsa, bu komisyona hak kazanırlar.

Her Çalışma NFT’ye dönüştürülmesi mümkün mü?

Belki de, NFT’lerin Vahşi Batı’sında yaşıyoruz tam bir bakir sektör doğmakta ve her şey mümkün. Dijital sanatlar, şarkılar, memes trendler, tarifler ve hatta startup’lar artık NFT mağazaları listesinde. Şu anda, NFT’ye dönüştürülebilecek ler hakkında çok az kısıtlayıcı kural vardır.

NFT oluşturmaya başlamak için ne gerekir?

NFT oluşturmak için kripto para birimleri hakkında yeterince şey bilmenize gerek yok, sadece Crypto Wallet ve bazı Ethereum gibi bazı e-cüzdanlara ihtiyacınız var.

NFT-nedir

NFT cüzdanı oluştur

Cüzdan NFT pazarına nasıl bağlanır?

Cüzdanınızı hazırladıktan ve biraz Ethereum satın aldıktan sonra, NFT oluşturmak ve satmak istediğiniz mağazayı seçmenin zamanı geldi. Rarible web sitesinde dijital sanata yeni başlayanlar için önerilir; Çünkü en kolay yolu sunuyor. E-Cüzdanınıozı Rarible bağlamak için önce bu web sitesine gidin ve sayfanın sağ köşesinden Bağlan’a tıklayın. E-Cüzdanı kullanma rehberimizden fikir alabilirsiniz.

Bir sonraki ekranda Rainbow veya Metamorfoz kullanıyorsanız WalletConnect’i seçin ve Coinbase kullanıyorsanız WalletLink‘e tıklayın. Diğer birçok cüzdan bu seçeneği kullanır ve tercih edilen cüzdanı seçmek için bu seçeneklere göz atabilirsiniz.

Hangi cüzdanı kullandığınız önemli değildir; Çünkü bir sonraki adım aynı. Bağlantı seçeneği seçildikten sonra ekranda bir QR kodu görüntülenir. Cüzdan uygulamanızı kullanarak bu kodu tarayın. Taradıktan sonra, Rarible ile cüzdan bağlantısını onaylayın. Bu bağlantı güvenli olduğundan, Rarible sizi her işlemden sonra satın alma işlemlerinizi onaylamaya zorlar. Cüzdanınız bağlandıktan sonra, Rarible hesabınız hemen oluşturulur. Artık ilk NFT’nizi oluşturmak, basmak ve satmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahipsiniz.

NFT satabileceğiniz platformlar

NFT hakkında ne kadar çok haber varsa, o kadar çok mağaza oluşturulacaktır. İşte NFT için büyük dijital mağazaların bir listesi:

Zora:

Zora, içerik oluşturucuların çalışmalarını ana platformlardan kontrol etmeleri gerektiği fikri üzerine kurulmuş bir mağazadır. Zora, içerik üreticilerin görüntüleri, videoları, ses dosyalarını ve hatta düz metin belgelerini basmalarına izin verir. Şu anda, bu mağaza önceden davet edilen içerik üreticilerin çalışmasına izin veriyor.

Rarible:

Rarible, NFT dünyasına girmek isteyen içerik üreticiler ve koleksiyoncular için en popüler web sitelerinden biridir. Bu web sitesinde içerik yüklemek ve NFT oluşturmak, YouTube’da bir video yayınlamak kadar kolaydır. Sadece ön davetle çalıştırılabilen web siteleriyle dolu bir pazarda, Rarible, yeni geliştiricilerin çalışmalarını kayıt anından itibaren satmalarını sağlayan NFT hedeflerinden biridir. Ancak, bu hareket özgürlüğü nedeniyle, bu web sitesindeki telif hakkı ve içerik kontrol yasalarını göz atmanız gerekebilir.

SuperRare:

SuperRare, dijital sanatçılar için bir NFT mağazasıdır. Burada satılık memler veya metin gönderileri veya basit ses efektleri bulamazsınız. Super Rear serisi çok organize, yeni çalışmalar daha yavaş bir hızda bu platforma yerleştirilmiştir. SuperRear’da arama yapmak, özel bir dijital galeriye adım atmak gibidir. Bu web sitesindeki NFT çalışmaları, fiyatların bazen keskin bir şekilde yükseldiği ve yeni dijital sanatçıların sadece talep üzerine kabul edildiği binlerce saatlik sanatçı çabasının bir yansımasıdır.

Nifty Gateway:

Nifty Gateway, yalnızca koleksiyonlara odaklanan bir NFT mağazasıdır. Nifty, Grimes ve Justin Roiland gibi önde gelen sanatçı ve müzisyenlerle birlikte çalışarak sınırlı sayıda üretilen NFT koleksiyonlarını piyasaya sürmeye çalışıyor. Nifty Gateway, kredi kartı kabul ederek listedeki diğer dijital perakendecilerden kendini ayıran ana NFT web sitelerinden biridir. SuperRare gibi, sanat eserleri de genellikle çok pahalıdır ve yeni sanatçılar çalışmalarını yayınlamadan önce bu web sitesine başvurmalıdır.

OpenSea:

OpenSea, ilk NFT mağazalarından biridir ve dijital sanat ve 3D koleksiyonlar ve oyun içi video ürünleri de dahil olmak üzere çeşitli fiyatlarla büyük bir içerik kütüphanesidir. Bu web sitesi, NFT acemileri için en erişilebilir web sitelerinden biridir ve sanat eserlerini aramada harika bir deneyim sunar.

NFT nasıl oluşturulur?

NFT’ye dönüştürülebilecek sanat eserleri yapmak için özel bir teknik bilginiz olması gerekmiyor. Mağaza oluşturduğunuz sanat eserinin dosya biçimini destekliyorsa, NFT’ye dönüştürebilirsiniz. Bu, paraya dönüştürülebilecek içerikler için yeni pasif gelir yaratır. TXT, JPG, PNG, MP3 veya GIF formatlarındaki herhangi bir görüntü ve dosya Zora veya Rebell’de NFT’ye dönüştürülebilir. Harika bir mim yaptınız mı veya TXT formatında lezzetli bir yemek için bir tarif yazdınız mı? NFT’ye dönüştürülebilir.

Bu yazıda NFT hakkında daha fazla şey öğrenmenize yardımcı olduysa, yazımızı paylaşmayı unutmayın lütfen.

Tagged with:

Yorum yapın