POAP NFT için Kılavuz

 

Binance POAP NFT Kılavuzu

  • POAP NFT başlangıçta dünyanın en büyük Web3 #BUIDLathon olan ETHDenver sırasında tanıtıldı.
  • POAP NFT’leri, her türlü etkinlikte dijital koleksiyonları toplamak ve dağıtmak için kolaylık sağlar.
  • Binance etkinliklerinde, katılımcılar POAP NFT’lerini talep etmek ve Binance NFT pazarında NFT satışa çıkarmak için bir QR kodunu taratabilirler.

POAP NFT’leri kripto etkinliklerinde hızla yaygınlaşıyor. POAP NFT hakkında bilmeniz gerekenler. 

Hepimiz geldiğimiz yerden eve kişisel bir hatıra getirmek istemiştir. Yabancı bir yerden anahtarlık, en sevdiğiniz grubun konserine biletlerin yırtılmış hali veya önemli bir konferanstan bir rozet olabilirler. Tüm bu hatıralar unutulmaz yaşam deneyimlerimizi kaydetmeye yardımcı olur.

Katılım Kanıtı Protokolü NFT’ler (POAP), blockchain dünyasında bu hatıraların dijital versiyonları olarak düşünebilirsiniz. Ziyaretciler POAP NFT’lerini NFT formundaki hediyelik eşyalar gibi dijital hatıralar olarak toplarlar. Bu kılavuzda, POAP NFT’leri hakkında her şeyi ve Binance NFT’de kendiniz nasıl bir tane edinebileceğinizi öğreneceksiniz.

poap nft binance

poap nft binance

POAP nedir?

NFT’ler son birkaç yılda popülaritesinde patlama yaşadı. Bugün, çoğu insan muhtemelen NFT’leri ağır fiyat etiketleri ve tuhaf profil resimleriyle ilişkilendirir. Öte yandan, POAP NFT’leri, blok zinciri alanının dışında yaygın bir bilgi değildir.

POAP NFT başlangıçta dünyanın en büyük Web3 #BUIDLathon olan ETHDenver sırasında tanıtıldı. POAP’ler, Ethereum blok zincirinde NFT’ler olarak akıllı sözleşmeler yoluyla yayınlanır. Bunlar bir etkinliğe katılımı kutlamak ve kaydetmek için oluşturulan ERC-721 belirteçleridir.

POAP NFT’leri genellikle “anıları korumak için bir ekosistem” olarak adlandırılır. Biriktirerek, insanlar fiziksel ve sanal yaşam deneyimlerini blok zincirinde belgeleyen bir POAP koleksiyonu edinebilirler.

POAP’leri, yaşam anlarınızı saklamak ve korumak için bir dijital koleksiyon olarak düşünebilirsiniz. Bu NFT’ler her zaman gösterişli değildir ve fiyatları için rekor kırmazlar. Aslında, etkinlik organizatörleri genellikle POAP NFT’lerini ekstra bir ücret ödemeden verirler.

Bir etkinlikteki her NFT’nin POAP olarak kabul edilmediğini unutmayın. Bir POAP olarak nitelendirilmek için NFT, POAP’nin resmi akıllı sözleşmesinden gelmelidir. Ayrıca, bir resme sahip olmalı ve belirli tarih ve saat meta verilerini içermelidir.

POAP Nasıl Çalışır?

Bir POAP NFT oluşturmanın ilk adımı Katılım Kanıtı Protokolüdür. Bu protokol bir dizi akıllı sözleşmeden oluşur.

Ek olarak, her POAP NFT için üç gereksinim vardır:

  1. Resmi POAP akıllı sözleşmesi aracılığıyla basılmalıdır.
  2. Belirli bir tarih veya dönemle ilgili, en fazla bir yıl uzunluğunda meta veriler içermelidir.
  3. Etkinlikle ilişkili bir resimle birlikte gelmelidir.

Etkinlik düzenleyicisi POAP NFT’lerini oluşturduktan sonra, bir sonraki adım dağıtımdır. Popüler bir yöntem, katılımcıların hızlı bir şekilde tarayabileceği ve indirebileceği QR kodları koymaktır. Etkinlik organizatörleri, katılımcılara e-posta yoluyla indirme bağlantıları da gönderebilir.

Ethereum mainnet’in pahalı işlem ücretlerinden kaçınmak için, POAP NFT’leri artık önemli ölçüde daha ucuz ve daha hızlı bir yan zincir olan Gnosis Zinciri üzerinde çalışıyor.

Bununla birlikte, Gnosis hala Ethereum ile uyumludur. Koleksiyonerler, POAP’lerini Ethereum ana ağına dönüştürmek istiyorlarsa gaz ücretlerini ödeyebilirler.

POAP NFT’lerini Nasıl Kullanıyor?

POAP NFT’leri, herhangi bir etkinliğe katılımı kanıtlamak için kullanılabilir, kripto veya kripto olmayan ve sanal veya gerçek dünyadaki etkinlikler.

İnsanların POAP NFT’lerini kullanmasının bazı yolları şunlardır:

Kripto etkinlikleri

Binance Blockchain Week veya Paris Blockchain Week gibi küresel bir kripto konferansına katılırsanız, muhtemelen ön kapıda bir POAP NFT alacaksınız. Bunlar genellikle etkinlikten bir hatıra olarak cüzdanınıza geri alabileceğiniz basit rozetlerdir.

Blockchain oyunları

Geleneksel oyunlarda, oyuncular en kötüyü yendikten, belirli sayıda saate ulaştıktan veya büyük bir etkinliğe katıldıktan sonra kozmetik eşyalar veya rozetlerle ödüllendirilirler. Birçok blockchain oyunu , özel bir kilometre taşını veya olayı anmak için aynı amaçla POAP NFT’leri de kullanır.

Kripto toplulukları 

POAP NFT’leri, toplulukların aktif üyeleri teşvik etmesi ve ödüllendirmesi için popüler bir yol haline geliyor. Örneğin, bazı topluluklarda daha fazla POAP’ye sahipler, anketlerde veya DAO proje tekliflerinde daha yüksek oy kullanma gücü gibi özel ayrıcalıklara sahiptir.

Kripto Dışında

POAP NFT’leri kriptoya özel değildir. Düğün misafirleri için duygusal değeri olan hatıralar veya konser katılımcıları için hediyelik eşyalar olarak verilebilirler.

Hediyelik eşya ve hatıraların ötesinde, POAP NFT’leri blockchain destekli bir özgeçmiş olarak işlev görebilir. Veriler kalıcı olduğundan ve blok zincirinde kolayca doğrulanabildiğinden, işverenler bir başvuru sahibinin iş deneyimini görüntülemek ve doğrulamak için bir POAP özgeçmişini tercih edebilir.

POAP NFT’leri Satabilir misiniz?

Evet, ama bu onların birincil işlevi satıp kar yapmak değildir. POAP NFT’leri duygusal değer taşımama ağırlığında yaratılmışlardır. Bunlar, koleksiyoncunun kişisel deneyimlerini ifade etmek içindir.

Bir POAP NFT satın almak veya satmakla ilgileniyorsanız bir NFT pazarını ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. Teknik olarak bir POAP NFT satabilseniz de, kar edeceğinizin garantisi yoktur. Çoğu POAP NFT’si genellikle ücretsiz olarak verilir, bu nedenle fazla finansal değer sunmazlar.

Neden Bir POAP’a Sahip Olmalıyım?

Bir POAP NFT’ye sahip olmanın nedeni herkes için kişisel ve farklıdır. Birçoğu için, POAP’ler yaşam deneyimlerini güvenli bir ağa kaydetmeye yardımcı olur. İnsanlar onları parçası oldukları önemli olayları veya başardıkları şeyleri yansıtmak için kullanırlar.

POAP NFT’leri popülaritesi arttıkça, potansiyel olarak büyük ana akım etkinlikler için değerli hatıralar olarak işlev görebilirler.

Geldikleri olay veya kilometre taşı nedeniyle gelecekte daha değerli POAP NFT’leri görebilirsiniz. Örneğin, büyük bir kripto konferansından bir POAP NFT, 10 yıl içinde biraz paraya karşılık gelebilir.

The Beatles ve Sezen Aksu nun ikonik şarkıçıların veya etkinliklerin orijinal konser biletine sahip olmak artık imrenilen koleksiyona sahip olmasına benzer.

Nasıl POAP Alabilirim?

Çoğu durumda, bir etkinliğe katıldığınızda bir POAP NFT alırsınız.

Etkinliği düzenleyen kişi, hak talebinde bulunan kodu içeren bir QR kodu veya URL sağlar. POAP’ınızı almak için QR kodunu tarayabilir veya URL’yi bir web tarayıcısına girebilirsiniz. Binance için, Binance Uygulamasındaki kamerayı kullanarak POAP QR Kodunu tarayabilirsiniz.

POAP NFT’leri bir Ethereum cüzdanında saklanmak üzere tasarlanmıştır. Uyumlu bir blockchain cüzdanınız yoksa, POAP NFT’yi e-posta adresinizle rezerve edebilirsiniz. POAP NFT’nin talep kodunu kullandıktan sonra, rezerve etmek için e-posta adresinizi girin. Ardından, POAP NFT’lerinizi basmak için Ethereum cüzdanını e-posta adresinize bağlayın.

POAP NFT’leri veren etkinlikleri bulmak istiyorsanız kripto toplulukları ve etkinlikleri ile takip edip güncel kalabilirsiniz. POAP NFT’leri dağıttığımız etkinlikler hakkında ilk elden bilgi almak için Binance NFT’yi Twitter veya Instagram’da takip edebilirsiniz.  Ayrıca Sitemizin size sunduğu güncel kripto haberleri ve en iyi kripto yatırım bilgilerine anlık ulaşabilirsiniz.

Binance NFT’de POAP NFT’yi Nasıl Talep Edebilirim?

Başlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Henüz sahip değilseniz Binance uygulamasını indirin.
  2. Etkinlikte POAP QR kodunu taramak için Binance uygulama kameranızı kullanın.
  3. POAP NFT Gizem Kutusunu Talep Etmek için Tıklayın.
  4. POAP NFT’yi Ortaya Çıkarmak için Gizem Kutusu’nu açın.

Binance NFT’de, kendimize ait birkaç POAP NFT’yi zaten piyasaya sürdük. Buna, sahiplerinin fiziksel etkinlik sırasında ödül talep etmelerine izin veren “Paris’te Binance 2022” POAP NFT de dahildir.

Gelecekte, Binance NFT, Binance Blockchain Haftası ve Paris Blockchain Haftası gibi şu anda POAP NFT’lerine sahip olan kullanıcılar için özel avantajlar duyuracak. Bazı avantajlar arasında gelecekteki İlk Oyun Teklifi lansmanları için beyaz listeye erişim elde etme ve Abonelik Mekanizması satışlarına uygunluk yer alabilir.

Sonuç

POAP NFT’leri hala çok erken bir aşamadadır. Çoğu insan için bu kullanım örneği yaygın bir bilgi değildir. Daha fazla etkinlik organizatörü POAP NFT’leri ile denemeler yaptıkça, kullanım örnekleri katılımı doğrulamanın veya yaşanmış deneyimleri depolamanın ötesine geçmeye devam edecektir.

Şu anda, POAP’ler NFT’lere sahip olmak eğlenceli bir koleksiyondur. Pazarlarda satın alınan ve satılan geleneksel NFT’lerle aynı parasal değeri taşımazlar.

Etkinlik organizatörleri için POAP NFT’leri, önemli etkinliklerde dijital koleksiyonları dağıtmanın kolay bir yolunu sunar. Tersine, POAP NFT’leri insanların ve toplulukların önemli kilometre taşlarını kaydetmelerine yardımcı olur. POAP NFT’leri kullanmaya başlamak istiyorsanız, güncellemeler için Twitter veya Instagram’da Binance NFT’yi takip edin. POAP NFT’lerini talep etmek için bir Binance hesabı oluşturun, kimlik doğrulamasını tamamlayın ve Binance NFT Marketplace’i ziyaret edin.

Tarih: 13-05-2022