SXP Aralık 2021 yükselişinin nedeni

Binance, Bitcoin, Ethereum, BNB, XRP ve Polkadot’u geride Bırakarak Kripto Para destekli banka kartları Devralmasını Duyurduktan Sonra SXP değerini roketli %30

Kripto Para destekli Visa kartları, kripto destekli ödemeleri devreye almak için SXP token kullanır.

Visa kart veren Swipe’ın token olan SXP, zaten çoğunluk hissedarı olan Binance borsasının şirketin tek sahibi olacağı haberlerinden sonra 30 Aralik 2020 Perşembe günü % 30 arttı.

Kripto para birimi 30 Aralık 2021 TSİ 23:00’e kadar 1.91 dolara – USDT geri çekilmeden önce gün içi en yüksek seviyesi olan 2.02 dolara ulaştı.

SXP Koin Logo

SXP Koin Logo

SXP’nin Güçlü performansı, Bitcoin, Ethereum, BNB, XRP ve Polkadot‘un son 24 saat içinde %0,5’ten daha az hareket etmesiyle geniş pazardaki durgun aktiviteye kazanç getirdi.

Binance daha önce Swipe’ın hisselerinin çoğunu Temmuz 2020’de satın aldı – bu, banka kartı gibi çalışan ancak kullanıcıların satın alımları dijital varlıklarıyla finanse etmelerini sağlayan SXP destekli Binance Visa Card‘ı Türkiye de piyasaya sürmesine izin verilmişti.

Kazanan SXP

Borsanın artık Swipe’daki olağanüstü özkaynakları satın alacağı belirtilen açıklamada, geliştirmenin SXP token sahipleri ve kart sahipleri için ne anlama geldiği net açıklanmadı.

Swipe ayrıca üçüncü tarafların kendi kripto destekli banka kartlarını başlatmalarına yardımcı olan beyaz etiketli bir B2B programı yürütmektedir. Türev ürünler borsası FTX, FTX Visa kartı henüz piyasaya sürülmemiş olsa da, Şubat ayında en yüksek talep görüceği kesin.

Binance, hisse alımının tamamlanmasının ardından Swipe kurucusu ve baş yöneticisi Joselito Lizarondo’nun “görevi bırakıp Binance’den ayrılacağını” söyledi.

Bununla birlikte Lizarondo, hisseleri SXP holdingleri aracılığıyla büyük bir yönetim pozisyonu elde ederek ve “Güneş Üzerine inşa edilen projelere yatırım yapmak için Güneş Ekosistemi Büyüme Fonu”yu başlatarak Swipe blockchain‘inde önemli bir payda olarak aktif kalmayı planlıyor .

“Solar, merkezi olmayan ticaret uygulamalarına güç taşıyan enerji tasarruflu bir ödeme blockchain’i haline gelecek,” diye açıkladı bir blog yazısında . “Solars değer önerisi, eklentilerin Javascript ve Typescript’te geliştirilmesini ve Katman 1 formatlarında inşa edilmesine olanak tanır, böylece tüm ölçeklenebilirlik ve akıllı sözleşme gibi özellikler yerel olarak geliştirilecektir. Yan zincirler diğer özellikleri de mümkün kılacak.”

Lizarondo, Swipe’ın Crypto.com gibi perakende odaklı bir kart dağıtıcısı olma konusundaki orijinal vizyonunun Binance’in çoğunluk hissedarı olmasından sonra terk edildiğini ve şirketin dikkatini arka uç çözümlerine ve ortaklıklara kaydırdığını kabul etti.

“Hissedar ve üst düzey liderlik kararları nedeniyle Swipe, SXP’de ödenen ücretlerle ürün odağını daha fazla b2b ticari ürüne kaydırdı.” dedi. “Bu, şirketin büyümesi olan Swipe’a odaklanan ve buna karşılık mevcut olan bazı önemli ürünleri kaldıran ürünlerin oluşturulmasına yol açtı.

“Bu istifayla, bir topluluk üyesi olarak SXP’ye odaklanma yeteneğine sahip olacağım.”

SXP geçtiğimiz yıl %42 değer kazandı, ancak Mayıs ayındaki tüm zamanların en yüksek $5.87 seviyesinin önemli ölçüde altında kalmaya devam ediyor.

Tagged with:

Yorum yapın